Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől "kattogok"? Pár napja...

Mitől "kattogok"? Pár napja kattog valamelyik csontom vagy ízületem.

Figyelt kérdés

Talán 2 vagy max 3 napja vettem észre, hogy amikor a jobb karomat mozgatom (előre-hátra körívben pl bemelegítésnél) és amikor előre mozdítom, akkor a jobb kulcscsontomnál az ádámcsutkám alatt valami kattan. Mintha ki lenne ugorva. De nyilván nincs, mert az baromira fájna. Egyébként nem fáj.

Néhány napja elkezdtem fekvőtámaszokat csinálni, húzódkodni, meg hátizomra erősíteni.

Ami még érdekes, hogy csak akkor csinálja ha kihúzom magam, kicsit előre dőlve nem tapasztalom ezt. Ülésnél is csak akkor, hogy ha kihúzom magamat.

Régebben is volt, hogy előjött, de semmi egyéb fájdalom vagy hasonló nem jelentkezik.


Ötlet, hogy mitől lehet ez?


2011. júl. 1. 00:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Kicsit még körözgettem a vállaimmal és mindkét vállam olyan mintha kicsit be lenne "rozsdásodva", recseg, ropog mindkettő. Tény, hogy nincsenek hozzászokva az állandó mozgáshoz, csak kb 4 hete kezdtem el újra rendszeresen mozogni.

Szedek porcerősítőt, korábban amikor a térdsérülésemen is segített. Most is elkezdett tényleg csak picit fájni, pedig a lábamat csak nagyon kicsit terhelem, csak taposógéppel és kis fokozattal.


Lehet ez az egész attól, hogy az ízületek és a csontozat nincs hozzászokva a mozgáshoz?

2011. júl. 1. 00:23
 2/10 anonim válasza:
Amikor nagyon ropogtam, akkor a tesitanárom azt mondta igyak többet.
2011. júl. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Builderen van egy cikk erről, keresd meg. EV-ben Bunny linkelgette a napokban.
2011. júl. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Azért kattogsz mert kevés az ízületi folyadékod. Az ízületi felszínek nem tudnak olyan 'olajozottan' elmozdulni egymáson, ez okozza azt a kattogó hangot. Lehet enni vmiféle táplálékkiegészítőt, amitől jobban termelődik a folyadék, egyébként a kalcium és magnéziumtartalmú ételek is a segítségedre lehetnek.
2011. júl. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is az ízületi folyadékra gondoltam. Pedig minden nap iszom legalább 2.5 liter vizet de inkább többet. Lehet akkor még hialuron savat is eszem majd.

Rákeresek majd a linkre is.

2011. júl. 1. 12:17
 6/10 A kérdező kommentje:

@bunkóparaszt:

Mi volt abban a cikkben? VAalami kiindulási alap jó lenne, hogy merre keressem.

És a builder alatt a bodybuilder.hu-t érted?

2011. júl. 1. 12:19
 7/10 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott, hogy van egy orvos csontkovács ismerősöm csak már régen nem beszéltünk. Felhívtam és azt mondta, hogy ha nem fáj akkor nincs gond 30 éves korban még ritka az ízületi probléma, ha rosszabbodik és elkezd fájni akkor menjek orvoshoz.

De ne csodálkozzam, hogy ha évekig nem mozogtam és most elkezdtem. Azt javasolta, hogy rendszeresen tornával mozgassam át minden nap a testemet, hogy hozzászokjon a mozgáshoz.

2011. júl. 1. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Parancsolj papa!


[link]


Amúgy izületvédőt kéne kipróbálni szerintem. Én nekem is egyre jobban ropognak az izületeim, úgyhogy jókis joint-x et veszek majd. Addig oké, hogy normális ha ropognak, csak ha az edzéstől jött ki, akkor azután már a fájás, szúrás jön, úgyhogy most kell cselekedni.

2011. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kösz.

Az edzés előtt is ropogtak ezek, csak ugye nem figyeltem rá ennyire. Igaz a vállam ha jól tudom akkor nem kattogott. :) Bár nem is mozgattam ennyire korábban.

2011. júl. 1. 14:31
 10/10 A kérdező kommentje:
A cikk alapján elmegyek valami orvoshoz, csak ugye időpontot nehéz kapni. :(
2011. júl. 1. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!