Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fussak mikor mennyit?

Hogyan fussak mikor mennyit?

Figyelt kérdés

Mivel itt a nyár van időm többet edzeni ezért heti 4x fogok 12-15 óra között, hétfő-kedd-csötörtök-péntek. Tömegnövelő étrendem rendben van.

Szeretnék elkezdeni futni, de akkor hogyan mikor ? Inkább reggel, vagy este ? Lehet minden nap, vagy minden másnap? Vagy csak a pihenőnapokon ?


2011. jún. 27. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:

mark86


Ha tömeget növelsz minek futsz?

2011. jún. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én azt javasolnám, hogy minden másnap reggel (mármint így pirkadatkor, amikor nincs különösen meleg) menj el. Ha fogyás a cél, akkor 45-50 percig ugyanolyan sebességgel, ha inkább állóképesség-növelés, akkor intervallumosan. Vagyis mondjuk 5-10 perc bevezető, aztán 30 mp kocogás, 30 mp sprint 10-15 percig ismételve (vagy ameddig bírod), majd megint 5-10 perc levezető.


De magadnak kell kitalálnod, hogy hogy a legjobb. Ha nem akarsz korán lefeküdni, akkor inkább ne reggel menj, hogy ne kelljen korán felkelned. Mondjuk az is lehet, hogy estére fáradt vagy, úgyis csak 10-11 óra fele hűl le a levegő. Lényeg, hogy tapasztald ki te, ja és vigyél vizet + nyújs utána.


Sok sikert :)

2011. jún. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én eleinte reggel jártam, de hogy kel fel szépen lassan a nap nagyon meleg kezd lenni. + Hiába alszom ki magam, nem tudok reggel olyan sokat futni, mint mondjuk este. Ezért én este 19:30kor járok. Hiába dolgozom át a napot, mégis könnyebb este mint reggel. Nekem legalábbis. Bár az esti futás hátránya a sok kis bogár és az, hogy pulcsit mindig vinni kell.
2011. jún. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha futni akarsz, azt vagy kora reggel tedd (mikor még nincs meleg), vagy estefelé (mikor már hűvösebb van). Szerintem összességében heti egy pihenőnapot azért hagyj magadnak a regenerálódásra.
2011. jún. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos akarsz te tömegelés alatt futni? Ha igen akkor csak valami lassú kocogás legyen és azt se sokáig...
2011. jún. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!