Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A karate segítségével megtudtá...

A karate segítségével megtudtátok már védeni magatokat az utcán?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 16:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
szerintem igen, én is azért fogok járni jövőhéttől.
2011. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon nem.
2011. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én igen, már rég nem karatézom, de a reflexek, mozdulatok még indig bennem vannak. És egyszer ez mentett meg.
2011. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TOMAtm ***** válasza:

persze,tele van harcművészekkel meg rambókkal az utca.megvédeni magad?kitől?

ha nagyon gáz a környék vegyél egy boxert és húzd a kezedre ami a zsebedben van.vagy egy gázpisztoly is jó.nekem is van a kocsiban egy bézbólütő,hátha valami akció van.gondolom kést meg ilyeneket felesleges leírnom.nem kell az utcán a sportszerűségre törekedni ha tényleg olyan a környék.

2011. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A karate az jó időtőltésnek, vagy ha közösségbe akarsz járni.Másra nem!Sokat vagyok a fiam miatt karate edzéseken és ez alapján mondom ezt.Minden évben eljön egy Japán nagymester és idejönnek a környező országokból is amikor ez a muki tart edzést.A végén párokba állnak és hát nem tudom mit csinálnak, de mondjuk azt hogy imitálják a verekedést.A múltkor amikor néztem őket, az jutott eszembe, hogy egy darab vascsővel szarrá tudnám verni azt a két fenőtt palit akiket néztem.Ha önvédelem a cél, akkor a Krav Maga az ideális.Jövőre a fiamat oda viszem.
2011. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A karate nem feltétlenül a legideálisabb, de inkább azt csináld, mint a krav magát, ha már így szóba került újra egy harcművészeti kérdésnél.
2011. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért, mi a baj a Krav magával?
2011. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nos az alapvető problémáim vele:

- Sokkal kifinomulatlanabb technikák, mint egy harcművészetben. A különböző helyekről átvett harci technikák nem alkotnak egységet. Ha egymásra dobálunk egy hallom téglát abból még nem lesz ház.

- Hiányzik a szellemi része amely nem véletlenül alakult ki a keleti harci kultúrában. Ezzel az egészet egy újabb fontos dologtól fosztva meg.

- Alapvetően az egész krav maga túl van reklámozva, mindenki aki mást tanul hülye. Könnyen, gyorsan, hatékonyan duma hazugság. A valódi tudáshoz idő, szenvedés és kitartás szükséges.

- A nyugati rendszerek közül a defendo véleményem szerint jóval összeszedettebb, de ez is távol áll egy keleti rendszertől.

2011. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki kellően agresszív és elszánt,akkor mindegy milyen küzdősportot,vagy harcművészetet választ,mert már van egy alap harcos kerete,amit csak csiszolnia kell.

Ebből következik,hogy a semmilyen küzdősportot nem űző,de halálosan elszánt haverom 2 perc alatt a földbe döngölt utcai bunyóban egy fekete öves kyo mestert.Térden csúszott el a kocsijáig.

Szóval ha megvan valakiben egy ilyen fajta elszántság,vagy kialakítja magában,akkor stílustól függetlenül sikeres lesz.Ilyen szempontból nézve,akár a karate is lehet hatékony,bár a lógó kettősfedezék,véleményem szerint rettentő nagy taktikai gyengesége a sportnak.

2011. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TOMAtm ***** válasza:
előző válaszoló:attól h egy cigány azt mondja h 2danos feketeöves még nem lesz az.
2011. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!