Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az MMA-ról,...

Mit gondoltok az MMA-ról, mint önvédelmi edzések h az utcán meg tudjam védeni magam?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
utcára nem jó ha önvédelmet akarsz tanulni akkor inkább ju jitsu vagy defendo
2011. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazából én nem hiszek benne hogy elég az ,ha kivédem a támadásokat, hatásosabb ha "legyalulod" a támadókat, ezért kérdeztem.
2011. jún. 19. 12:10
 3/16 anonim ***** válasza:

Az MMA egy ringsport. Ebből adódóan igen keveset ér utcán, akár mennyire hypeolják mindenhol (itt is).

Hogy stílusos legyek "len az utszán" nincs kegyelem, tökön rúgnak, húzzák a hajadat, kinyomják a szemedet, kést b@sznak az oldaladba. Erre egy több harcművészetből és küzdősportból összetákolt ringsport nem készít fel.


Pl. az MMA harcmodornak szerves része a földharc. Szerinted mennyire reális, hogy mész az utcán farmer + pufi dzseki, hátadon laptop táska, kezedbe a teszkós szatyor benne a reggeli tejecske meg a kifli. És akkor jön 2 cigány, hogy "tezsvír monnyad mán meg mennyi az idő" vagy "nincs egy cigid tezsvírem?". Akkor nem fogsz farmerban dzsekiben hátadon táskával fejmagasságban rugdalózni, sem leteperni a korcsot a szutykos, hókásás földre, hogy jól beszorítsd valami fogásba (mert közben a haverja szétrúgja a fejedet).


Ilyenkor az az egy lehetőséged van, hogy szatyrot eldobod, kettőt beb@szol mind a kettőnek és futsz, mielőtt a komplett família előkerül a környező házakból... Ehhez bármilyen bunyó jó, amiben van full kontakt. Box, kickbox, ju jitsu, karate és még sorolhatnám a végtelenségig. De a legfontosabb, hogy higgadtan el tudj futni ha "végeztél". Az utca nem hősöknek van. Pláne nem kell elhinni mindent, amit a TV-ben látsz, hogy 2 MMAs hogy bírkózza le egymást a gumi bevonatú szivacsos ringben. A beton hideg, kemény és k*rva nagyot üt ha ráesel.

2011. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 TOMAtm ***** válasza:
na ezzel nem értek egyet.sosem tudtam rendesen verekedni,mindíg a fizikai fölényben bíztam.földnekvágni az ellenfelet aztán ütni amíg mozog.MMA pont földharc is,oké h 2-3 ellenfél ellen nem sokat ér,de jobb mint a semmi.
2011. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező egyet dobsz valakit betonon onnan nehezen fog felkelni ha mégis akkor torkon taposod. Kell ennél több? Az MMA-nak meg nincs köze az önvédelemhez még a harcművészetekhez sem hiába megtévesztő a neve. Az MMA egy szabályrendszer ahol különböző küzdősportokban járatos emberek püföli egymást ringben. Az ilyen MMA edzés nagy átverés, mert ez nem küzdősport, hanem SZABÁLYRENDSZER!
2011. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

TOMAtm @


Után a legritkább esetben támadnak meg 1v1 helyzetben. Mint tudjuk a barnabőrűek csak falkában támadnak, mint 2-3 v 1 helyzetben. Ott pedig nincs lehetőség földharcra.

2011. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

az onvedelemre szerintem valakit csak az utca tanithat meg.

a kuzdosport is csak sport, szorakozas

2011. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

15:12


Részben egyet értek veled. De a küzdősportok / harcművészetek azért lehetnek hasznosak, mert nem lesz idegen egy full kontakt szituáció. Az emberek 95%-a ha nekimennek leblokkol és ösztönösen kalimpálni kezd - ami baj. Akinek meg van rutinja tudja mit kéne csinálni.

2011. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Után a legritkább esetben támadnak meg 1v1 helyzetben. Mint tudjuk a barnabőrűek csak falkában támadnak, mint 2-3 v 1 helyzetben. Ott pedig nincs lehetőség földharcra."

Azért kocsmában, iskolában előfordulhat, hogy csak egyetlen személlyel van összetűzésed, sőt, ha 2-3 ember is áll veled szemben, előfordulhat, hogy a legtöbbjük nem elég tökös ahhoz, hogy fenyegetésen kívül mást is tegyen.

Persze az utcán nem úgy kell egy földharcot elképzelni, ahogy azt az MMA -ban lehet látni, de ha pl meglöknek, vagy megragadnak, akkor elég hatékony tud lenni néhány Judós dobástechnika is.

2011. jún. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem. Pedig az MMA edzések amiket mutatnak elég komolynak tűnnek a többi küzdősporthoz képest (gondolok itt a szánhúzásra betonon meg a kád jégben ücsörgésre stb.), azt hittem ad egy elég komoly kiképzést hogy bírd az utcán is. egyikőtök írta a földhöz vágom és nyakontaposom dolgot...na vmi ilyesmire gondoltam( a következményeket hadd viseljem én, ti tanácsot adjatok légyszi) :)
2011. jún. 20. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!