Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, valami lendületes, kicsit akrobatikus harcművészetet gyakorolnék.


Nagyjából fél éve capoeirázok, de valahogy nem az igazi (azért ne kezdjétek el cikizni :D ). Igazából a túl nagy hangsúly az akrobatikán, és a tényleges testi kontaktus hiánya az, amitől falra mászok (könyörgöm, harc ez egyáltalán??). Azon gondolkodom, hogy inkább otthagyom, de nem tudom, mit csináljak helyette, elvégre is ma már kb mindenre lehet járni Budapesten, túl nagy a választék :D


Amit nagyon szeretnék, hogy legyen lehetőség versenyzésre, de fogalmam sincs, hogy 17 évesen kőkezdőként milyen küzdősportokban tudnék versenyezni.


2009. márc. 23. 14:52
 1/7 anonim válasza:
0%
akrobatikus mocsärbunyo
2009. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kösz, gondoltam rá
2009. márc. 23. 18:14
 3/7 anonim válasza:
kyokushin Karate elég jó éss lányok is szokták csinálni gyakran.Capoeire-nál jóval keményebb:D vagy Ai Ki Do, vagy Wing Tzun ...Thai boxot meg Kick boxot nem ajánlom mert nem a nőknek talállták ki:D
2009. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A "ketrecharcban" is használt BJJ-t ajánlom. Hihetetlenül hatékony (másképp nem használnák élesben, komoly verekedésnél) van verseny és bármikor elkezdhető. A legjobb MMA, UFC harcosok is komolyan gyakorolják. Ütés, rúgás nincs de földharc, folytások, törések feszítések szép számmal. Ha lelátogatsz egy ilyen terembe, ne lepődj meg ha a gyakorlatozók úgy néznek ki, mint valami súlyos ember-pittbull klónozás eredményei:) A másik dolog, hogy szerintem meg bőven belefér egy lánynak a box, ami komolyabb szinten űzve művészetbek nevezhető vagy a thay, ahol meg nincs kecmec és bohóckodás, hogy csépelek a levegőbe, meg statikusan hadonászok, aztán ha tényleg gond van lehet futni:)
2009. márc. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sztem próbáld meg a taekwon-do-t sárga övtől mehetsz versenyre addig ott rendesen felkészítenek meg önvédelemnél is hasznos.
2009. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Diana8 válasza:
Ha ilyen véleménnyel vagy a Capoeira-ról, akkor hagyd abba, semmi értelme... Viszont ajánlani meg már ajánlottak egy pár sportot, ugyan azokat meg nem fogom elmondani.
2009. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mézbírkózás bikiniben :D
2010. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!