Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatnék meg normálisa...

Hogy tanulhatnék meg normálisan mozogni és hogy szeressem meg a mozgást?

Figyelt kérdés

Szóval konkrétan nulla a mozgás, amit eddig életemben csináltam, és nem is megy. Valami elképesztően béna vagyok, egy labdát elkapni nem sikerült még soha, futni meg végképp nem megy, egy helyben kocogás is max egy percig, hiába erőltetem újra meg újra, semmit nem nő az erőnlétem. A célom amúgy a felesleges hájam leadása lenne, nincs sok és nem látványos, de ruha nélkül szétfolyok.

És hát megpróbáltam ezt a Rubint Réka alakreform videót, de követni nem bírom a csaj mozgását, mire nagyjából és szerintem így is rosszul le tudom utánozni amit csinál, már rég máshol tart, egyszer majdnem eltaknyoltam, és kb 8 perc után nem bírtam tovább, az ájulás kerülgetett, nem a kajám miatt, azzal semmi gond, egyszerűen ennyire gáz az állóképességem, ha túlerőltetem magam, szabályosan rosszul vagyok, és olyan nagyon meggyűlölöm az egészet, hogy bőgni tudnék.

Valami tanácsot adna valaki, hogy mit kezdjek magammal, hogy kezdjek el rendesen mozogni? Fitnessteremtől félek, tuti körberöhögnének, de ha meg nem motivál senki, leülök mint az iszap, és senki se sportol semmit a környezetemben.


2011. jún. 17. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Motivációt kellene találnod,hogy legyen célja a sportnak.

Pl ha vannak ilyesmi ambícióid,akkor a küzdősport azért jó választás,mert ha csinálod pár évig,utána simán leverheted a szemteleneket.

Kezdj kocogni.2percig kocogsz 1 percet sétálsz.Másnaponta fél óra elég.

A mozgáskoordinációdat,ügyességedet meg lehet fejleszteni később,ha már lesz állóképességed ugrókötéllel.

2011. jún. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát én pont így vagyok. Aztán elkezdtem hastáncolni. Persze csak videó előtt, egyesületben szégyelltem volna (és szégyellném is a mai napig) a hájaimat, meg az idétlen mozgásom. Egy kevéske lement, nem annyi, amennyire számítottam, de a maradékot már nem veszik észre annyian, mert teljesen újjászületett a mozgáskultúrám... Ha lány vagy, akkor ezt próbáld meg, csak figylej, hogy jó videót válassz. A jó videónak nem csak a címében van a "kezdőknek" szó, hanem tényleg aprólékosan elmagyarázza, mit csinálj. Ha fiú vagy, akkor sztem küzdősport. Lehet, hogy arra is léteznek videók.
2011. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Küzdősportot nem érdemes otthon tanulni, de még mindig jobb mint a semmi. Olyan mozgást válassz amit élvezel, a második válaszoló is megtalálta a neki tetszőt! Lényegtelen, hogy nem megy, annyi számít csak, hogy élvezd. Ha nem célod a kirívó fogyás/izmosodás akkor is megpróbálhatod a súlyzós edzést... nem fog senki kiröhögni a terembe. Ha nem tudsz valamit akkor kérdezz meg ott valakit ha nem gyakorlat közbe zavarod akkor szívesen válaszolnak majd.

Ha nem akarsz ilyen helyre menni akkor is számtalan lehetőséged van a mozgásra.

Sohasem ajánlottam még ilyet de megteszem: nálunk a csaba centerben van egy xbox kinect felállítva. Iszonyat nagy poén, lehet egyszerre ketten is tolni. Nem egy túl intenzív mozgás de a haverom megizzadt alatta :D Kezdésnek mindenképp jó ötlet. Ha meg wiit veszel ott még az egykezes rúdhoz is hozzá tudod kötni a kis kontrollerjét az meg már 3kg :) vagy magadra teszel ilyen kis felcsatolhatós súlyokat :D

2011. jún. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon rendesek vagytok. Lány vagyok, legjobban a küzdősportok tetszenének, azt tényleg társasággal lehet szerintem csak, de már a leges legalapabb edzéshez is valahogy formába kellene jönnöm, olyan ez, mintha portréfestő akarnék lenni úgy, hogy még a pont-pont-vesszőcskét is elcseszem. :S Nagyon bejönne még a hagyományőrzős vívós vagy íjászkodós móka, legjobban talán az ilyenek, de az nincs sehol a közelben.

Első említette az ugrókötelet, na az se ment soha, a pecrenként váltogatott kocogás-séta dolgot viszont megpróbálom. Talán egy személyi edzőre is ráveszem magam, az csak nem röhög ki, max. a hátam mögött.

2011. jún. 17. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!