Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől szúr az oldalunk ha...

Mitől szúr az oldalunk ha futás közben?

Figyelt kérdés
Annyit tudok én is hogy azért mert rosszul vesszük a levegőt, de pontosan melyik szerv, és miért? mert a tüdőnél lentebb szokott szúrni, és mostanában észrevettem magamon hogy néha akkor is szúr, ha nem futok. Pontosan miért történik ez?
2011. jún. 15. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor szabálytalanul kezded venni a levegőt...(Állóképesség hiánya, erőnlét csökkenése)...


Pl. az is rossz levegővétel, ha gyorsan veszed "szabályosan"...Akkor nem fog szúrni ha nem sokkal veszed gyorsabban mint amikor elkezded a futást...Ehhez pedig állóképesség szükséges.

2011. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy nagy levegőket veszel futás közben és bent tartod. Nekem ettől szokott kicsit érződni valami a tüdőmnél, majdnem szúr de mégsem. Amúgy meg sosem szúr az oldalam szóval nem tudom. De nálam a levegő visszatartásnál van valami szóval azzal van kapcsolatban.
2011. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak tippem lenne, hogy begörcsöl esetleg becsípődik a rekesz izom, vagy a borda közi izmok. De halottam olyat is, hogy a mellizom annyira merev, hogy futás közbe nem tud tágulni és szorítja a tüdőt. ( Ez olyankor fordul elő ha valaki sokat súlyzózik nem fut, majd egyszer csak gondol egyet és le akar futni 5 km-et.)
2011. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem arra gondolsz, hogy ha kicsi az állóképességed, a szervezeted úgy reagál a terhelésre, hogy a veséd hirtelen elkezdi pumpálni a vörösvérsejteket az ereidbe, hogy jobb legyen az izmaid vérellátása. A vese összehúzódása szokott szúrni.
2011. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a választ, én is a vesére gondoltam, mert annyira lent nem szokott a tüdőm lenni.
2011. jún. 16. 00:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokta szúrni,é ha aznap jó zsiros és nehéz ebéd van...
2011. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!