Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy juthatok el odáig, hogy...

Hogy juthatok el odáig, hogy minden nap tudjak futni?

Figyelt kérdés

Sajna "sikeresen" elértem a 98 kg-ot.

Ezért-azért elég rövid idő alatt jött fel ebből 20 kg, pár hónap alatt.

Örülök, ha felvánszorgok a harmadikra gyalog, ha futni kell két métert a busz után, kiköpöm a tüdőm.

Közben vágyakozva gondolok arra, mikor simán futottam egy órát, és persze nem is voltam ennyi...

Szeretném minél hamarabb elérni azt az edzettséget, hogy el tudjak járni futni esténként. Ehhez persze először fogyni is kell.


Elsősorban abban kéne segítség, mivel kezdjem a mozgást?

Ha van rá lehetőség, simán lesétálok több órát, de ritkán érek rá ennyire.

Van szobakerékpár: milyen intenzitással, mennyi ideig, milyen ellenállással tekerjem?

Most viszonylag kis ellenállással biciklizek, de fél óra múlva sem érzem azt, hogy húú, most jól leizzadtam, megdolgoztattam magam.


Mennyi szobabiciklizés (és fogyás) után merészkedjek ki kocogni? Nem szeretném sem a keringésem, sem az ízületeim tönkretenni. :(( Hátha még pár évig szükség lenne rájuk. :S


Egyszerűen nem tudom, hogy kezdjek hozzá.

Azt tudom, hogy most nem tudok lefutni öt percet, de egy órát szeretnék.

30N


2011. jún. 10. 17:38
 1/7 anonim válasza:
ekkora súllyal ne fussál...inkább tornázz norbi duci tréningre egyenlőre, és amikor lement olyan 15 kiló akkor kezdj el futni. 20L
2011. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TOMAtm ***** válasza:
73%
szerintem menj el egy Hot Iron edzésre első körben.ott kb meg fogsz halni 25ször,de még mindíg sokkal hatékonyabb mint a kocogás,vagy a szobabiciklizés.ott nem tudod azt mondani h na jó mára ennyi elég,mert végig kell tréningezned az órát.jobban is motivált leszel mert nem vagy egyedül,mindenki szenved de közben jól is érzi magát.ja és persze az izületeid sem nyírja ki mivel itt nem lesz futás.
2011. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hot Iron edzés kb. 50 km-es körzetben nincs, nekem se utazni, se edzeni nincs pénzem. Ezen kívül a nagy súllyal, nagy felesleggel végzett guggolás, hajolás pont tönkrevágja az ízületeket.


A Norbi Duci tréning kizárt, agyvérzést kapok az ürgétől, a nejétől is.

Az edzettségi szintem akkor jó, ha lassú, kitartó mozgásról van szó, vagy rövid ideig nagy erőkifejtés kell.


Aerob gyakorlatoknál, futásnál szoktam szenvedni. Sajnos.


A -15 kg... hát már önmagában szép lenne. :DDD


Én is ilyesmire gondoltam, hogy mozgok, diétázok, és olyan 80 kg környékén el tudok már menni kocogni.

2011. jún. 10. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:

miért szerinted csak ők léteznek Katus Attila, Bíró Ica, béres Alexandra am meg ha nem bírod őket akkor a hangot tekerd le és kész

am meg ha keresel kifogást mindenre így nagyon nehéz lesz lefogynod:(

2011. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:)

Nyugi...

Igen, nehéz lesz lefogyni, mivel oka is van, hogy elhíztam. Az evésen kívül. Ebből csak az evésen tudok változtatni.


Béres Alexandra tornám van, több is, mivel nekem az ő stílusa jön be, és elég rendesen kipusztulok a 60. perc végére, de ugrálni nem kell.

Duci tréning, meg kifejezetten nagy túlsúly esetére csak Norbi kisasszonynak van DVD-je, de az elég kevés.


A szobabiciklizést se véletlen írtam. :)


Nem kifogásokat keresek, hanem megoldást, hogy újra olyan legyen az erőnlétem, mint régen. :(((


A futás és a szobabicikli közé kéne valami.

2011. jún. 10. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:

legfőképpen az étkezéseden kéne változtass és az mellett vmi lightos mozgás kéne csinálj én az úszást tudnám ajánlani bár nem tudom h mennyire akarsz így" mutatkozni emberek között

Étkezésed: főleg zöldség gyümölcsből álljon :) tésztákat semmiképp se egyél egyél sokszor de inkább keveset!

2011. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok futni, de heti kétszer eljárok konditerembe, s ott igen kedvelem a futópadot. Noha nem futok rajta, hanem gyorsgyaloglok. Beállítom az emelkedőt és az erősséget. Néha (általában a végén) -5-re állítom a lejtőt, s olyankor szoktam egy kicsit kocogni.

Emellett még bicajozni szoktam (szobabicaj), taposógépezni és vádligépen meg combközelítő-távolítón dolgozom.

Nem tudom, hogy ér-e valamit, de legalább mozgok.

2011. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!