Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel tényleg nem...

Gerincferdüléssel tényleg nem ajánlott a futás?

Figyelt kérdés

Volt a gimiben orvosi vizsgálat és ott mondta a doki, hogy gerincferdülésem van, aminek a romlását még gyakorlatokkal meg lehet akadályozni, azt mondta, hogy nem súlyos. Nyári szünet megkezdésétől szeretnék elkezdeni futni, de pár helyen írták itt az oldalon, hogy gerincferdülésük van és nem tenne jót nekik a futás.


Milyen gyakorlatokkal lehet helyrehozni a gerincferdülést?


2011. jún. 8. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Fontos hogy mozogj mert ha csak ott hon görnyedsz a gép előtt akkor letapadnak az izmok és az nem tesz jót a gerincnek. Hát és hasizom erősítő gyakorlatokat kell végezni. (felülés, hasprés, homorítás...) Az úszás is nagyon jó. Itt vannak még gyakorlatok ilyen célra:

[link]

2011. jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a hasprés pont hogy terheli a gerincet.. azt még normális gerincű embernek sem ajánlják.. és a futás sem tesz jót neki. inkább ússz
2011. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Ne végezzen hasizom gyakorlatokat, csak lábemelést, mellette homorítást, és súlyzóz sokat. Fontos, hogy megerősítsd a hátizmokat. Ne az legyen a célod, hogy krva nagy súllyal dolgozol, hanem, hogy csak a hátad mozgatja a súlyt. És állva ne emelj.
2011. jún. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ja és válasz : A futás csak akkor jó, ha a jó a cipőd, és gumin futsz ami kifejezetten futóknak van fenntartva.
2011. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

isteneeeem.. a lábemelés az nem hasizom gyakorlat?

másrészt miért terheli egy normálisan végrahajtott hasprés a gerincet

harmadik: gyógytornát nem lehet 5 mondat leírás alapjáb betanulni...

@Kérdező!

irány ortopédushoz, gyógytornászhoz és szépen rendbe fog jönni a hátad

2011. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-08 18:28


Ezzel most több gyógytornászt is meghazudtoltál!

2011. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző voltam - ha nem írnak addig.

Amúgy szerintem nem elég csak a torna. Úszni meg nem mindenkinek van pénze/ideje rendszeresen. Én örülök, hogy nyáron 15-ször (vagy kevesebbszer) megtehetem.


De én is lavírozom, hogy jó-e, ahogy csinálom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1888..

2011. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!