Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem durran be nem is fejlődik?

Ha nem durran be nem is fejlődik?

Figyelt kérdés

Bicepsz edzésénél nem durran be eléggé a karom.


Ezeket csinálom:

-Egykezes súlyzóval állva

-Francia rúddal állva

-Kalapács (egykezes)

-Scott padon (egykezes)

-Ferde padon (egykezes)


Ez szerintem elég sok gyakorlat de mégsem durran be eléggé növeljem a súlyt vagy mit csináljak hogy jobban bedurranjon ?

(Sajna csak ezeket tudom csinálni mivel a közelben nincs konditerem és nincs napi több órám a buszra várni:D)


2011. jún. 5. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

mark86


ha nem durran be akkor elvileg nem is az adott izom dolgozik tehát valamit rosszul csinálsz!

2011. jún. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
gyere facera márk
2011. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Francia rúddal próbáld meg azt, hogy ráraksz annyi kilót amennyivel még megy a 12 ismétlés, (persze bemelegítést követően, tehát így jó, hogy a második gyakorlatnak tolod..) aztán teljesen engedd le úgy, hogy a kezed nyújtva lógjon lefele aztán fel normálisan... Próbáld meg himbálózás nélkül úgy, hogy lefele egy picivel lassabban engedd, mint ahogyan eddig tetted. Szóval körülbelül olyan sebességgel engedd le, mint ahogyan felfele erőködöd a súlyt. Érdemes, a végső fázisnál, tehát mikor már teljesen be van hajlítva szinte a karod és a súly a nyakadnál van ráfeszíteni a bicepszedre. Szóval az utolsó 3 centinél feszíts rá.

Elvileg az útvonal teljessége és a végén való ráfeszítés megadja a bedurranás állapotát minden gyakorlatnál.

2011. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mrolympia


Ponthogy nem kéne hagyni,hogy lent kinyúljon a kar,mert akkor pihen a bicepsz.

2011. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Sir Vass A. válasza:

Pont ma bicepszeztem :)


Egyszer azt olvastam, hogy úgy lehet nagyon bedurrantani és fejleszteni a célizmot, hogy nem pl.: 4x8, hanem 8x8-akat csinál az illető, a bizonyos gyakorlatok keretén belül.


Be is kell hogy váljon, mert csak a nagyon intenzív edzés után érezni, hogy elfáradt az izmom.


Tegyél egy próbát.

2011. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8x8at csinálni őrültség szerintem, időigényes, és felesleges. ha nagyon nem durran, fáraszd elő, én ezt úgy csinálom, hogy csak rúddal (súly nélkül) kb 6
2011. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
bocs, lemaradt a fele. szóval súly nélkül kb 60 ismétlés, majd + 5-5 kilót rárakok, azzal 20 ismétlés, ezzel mégegyszer, utána elem feljebb a súlyt, 3 ismétlésen keresztül. második gyakorlatnak meg egykezessel váltva csinálom, ülve. Ennyi elég is. de ha még mindig ne mdurran, akkor huszonegyezz.
2011. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Gondolom túl nagy súlyt használsz, figyelj rá, hogy a könyököd ne mozgasd be feleslegesen. Ha nem megy egyáltalán, próbáld meg, hogy 7x8-12 őt csinálsz utolsó gyakorlatnak, rövidebb pihenőkkel 30-40 mp.

Esetleg 21 amit már írtak, tehát lentről felemeled bicepsszel a rudat félig ezt 7 szer megismételed, utána teljesen fel és félig engeded le, majd teljes tartományba dolgoztatod. így 21 ismétlés lesz 1 széria ebből 2-3 at csinálsz és garantáltan bedurran.

2011. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10-12es ismétlésekkel csináld, nem kell túl nagy súlyokkal. figyelj a helyes kivitelezésre, ne mozgasd a könyököd, ne nyújtsd ki teljesen a karod, a mozdulat végén feszítsd be a bicepszed teljesen (csúcsösszehúzódásnál) tartsd ott egy másodpercig, majd engedd le lassan. a negatív szakasz legyen lassú. megcsinál 4x 10-12t (félperc szünetekkel) úgy bedurransz mint a krvaélet :)
2011. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5 gyakorlatot meg tudsz csinálni bicepszre? Szarul csinálod ahogy van ez tuti. Első gyakorlat után szét vagyok, másodikkal meg végképp kikészítem. összesen kb. 10 munkasorozattal.
2011. jún. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!