Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Olyan küzdősportot szeretnék...

Olyan küzdősportot szeretnék végezni, melynek a való életben is hasznát veszem. Ötletek?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé veszélyes környéken lakunk, és errefelé nem ismerik az 1 az 1 -ben szabályt.
2011. jún. 1. 14:42
1 2
 1/19 eNerdzsy ***** válasza:
Kick-box
2011. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Vérszomjas pandamaci válasza:
Krav maga.
2011. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én jujutsut ajánlom igaz ez nem küzdősport (a küzdő sportban létezik az 1 az 1 ellen szabály sok mással is, a harcművészetben nincsenek szabályok). Persze nem fogod 2 hónap alatt elsajátítani, ahogy pl a krav magát sem akárhogy is reklámozzák a könnyen, gyorsan, hatékonyan szöveggel. Ahhoz, hogy használható tudást tudj szerezni legalább 2 évnek el kell telni becsületes kitartó gyakorlással minél több edzéssel, még ekkor is messze leszel a profitól, de valóságos tudás kezd lenni a kezedben.Ez igaz bármelyik önvédelmi rendszerre vagy harcművészetre, ha van lehetőséged lejárhatsz boxedzésre is mellette elég ütős párosítás.
2011. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Első küzdősportnak az ökölvívást ajánlom. Vészhelyzetben először úgyis a kezeidet fogod haszálni, mert az ember ösztönösen ezekkel verekszik. 2-3 év edzés után meg űzhetsz más küzdősportot is, én a kempot ajánlom.
2011. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Menj el birkozni, aztán egyesével lefolythatod az összeset
2011. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

mark86


ja fojtogasson amig 8an összerugdalják!!

2011. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

aki a jujutsut írta támogatnám. bár.. nem inkább japán jiujitsu?


2. küzdősportban CSAK 1v1 van, ott nem megvédeni tanulod meg magad, hanem küzdeni.

3. M.országon (1. és másodkézbeli tapasztalatokra hivatkoznék) nagyon sok gyenge edzés van akár harcművben (pl. karate wingchun kungfu -és sok más-) és küzdősportokban is (thai- kick box).

amit egy nagyon komoly forma, és nálam járatosabb ismerősöm ajánlana, az az ökölvívás és a birkózás lenne, mert jó hagyományai vannak már, nagyon komoly edzéseket tartanak. igaz, hogy ölni nem tanulsz meg, de elvileg ha tudod használni az öklöd komoly szinten, akkor többe ellent is fel tudsz tartani amíg nem lépsz le vagy le nem csapod őket.

--------

az én véleményem hogy harcról van szó, ezért harcművészetet kell gyakorolni. utcán egy csepp meglepetést sem kéne okoznia annak ha épp egy késsel vágnak feléd, erre pedig (és itt a 3. csoport) NEM készít fel rendesen egy önvédelmi rendszer. az említett ismerősömnek vannak tapasztalatai kravval is, és ha ő azt mondja hogy (lófasz.t sem ér) nem ér semmit akkor érdemes jobbat találni.

Aczél voltam.

2011. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Aczél egyre gondolunk, de eredeti átírásban jujutsu (ju: lágy, hajlékony jutsu: művészet ejtsd: dzsudzsucu) elterjedt még a jujitsu átírás is (ejtsd dzsudzsicu), mivel álitólag a jujutsut nehéz kiejteni. A teljesen elbarmolt írásmód jiu jitsu illetve ezt a brazil jiujitsu-ra láttam legtöbször használni használni. Végül is jujutsu/jujitsu/jiu jitsu ugyanaz csak másképp átírva.
2011. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Én a box-ra szavaznék ha minél hamrabb akarsz megtanulni verekedni.Ott csak ütni tanultok azon van a maximális hangsúly meg mellette jól meg is edződsz bekapsz egyet nem fekszel ki...Hamarabb elsajátítható mint pl. a karate, wingtsun vagy a kravmaga vagy az Aikido.Jók azok is de az tény, hogy azokat több ideig kell gyakorolni mire sikeresen tudod alkalmazni egy utcai helyzetben is.Egy jó boxoló simán lecsap 3-4 közelítő küzdősportokban nem jártas hústornyot is.


Nagyon jó még a Thai-box is de az is több idő, mivel a láb technikákat is meg kell tanulni.


Én Tai Qui Boxing-ot és Tai Qi-t űztem 1,2 évig.Ez harcművészet és küzdősport is.Ha van ilyen a környéketeken ezt is tudom ajánlani.Nagyon jó, habár nem kellett még használnom :)

2011. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 TOMAtm ***** válasza:
gyúrj egy kicsit,aztán ha mégis beléd kötnek akkor vegyél egy gázpisztolyt és pörkölj oda(vagyis előbb tüzelj aztán kérdezz).
2011. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!