Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők! Ha ilyen sok víz...

Testépítők! Ha ilyen sok víz csak átmegy a testeteken akkor minek isztok ennyit?

Figyelt kérdés
Valaki kérdezett egy ilyet hogy napi 4l t iszik és sokat jár wc-zni. De ha másnál is így van és ez természetes meg csak átlátszó, akkor biztos hogy ilyen sokat kell inni? Semmi értelme. Csak átmegy a szervezeten . Akár egyből lehetne abból az 5literből 2őt a wc be önteni. Nem értem. Világosítsatok fel !
2011. máj. 29. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A sok kaja (fehérje, CH) terheli a szervezetet főleg a vesét, ezért kell ennyit inni, f@szán átmossa, dehidratált sem leszel, segít a méreganyagok távozásában stb...
2011. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
31%
Ismerősöm testépítő, ő azt mondta nekem hogy azért kell ennyit inni, hogy a kreatin meg az egyéb szerek ne károsítsák a máját, hanem folyamatosan legyen átmosva. Egyébként egészségtelen hogy ennyit isznak, mert folyamatosan dolgozik a vese, meg maga a kreatin sem egészséges.
2011. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
40%
Előző vagyok, nem májat hanem vesét akartam írni
2011. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem károsít a víz semmit
2011. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 12:35

Tudod te mi a kreatin? Mert szerintem fogalmad sincs róla.

2011. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
A vese szerintem minden embernél folyamatosan dolgozik. Abban biztos lehet mindenki, hogy ha sokat iszik azzal tuti nem árt magának.
2011. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 clint ***** válasza:

épphogy kíméli a vesét aki sokat iszik te észlény.

amugy meg...

1: a testépítők számára azért is fontos, mível vízet juttatnak az izomzatba (nem vizesedésre gondolok, az izomzatba nem a bőr alá)

2011. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 clint ***** válasza:

2: dehidratál, kimossa a gyomrot ahogy előttem is írták, mível alapból a megemelt fehérjebevitel, sőt a húsfogyasztás is eléggé roncsolja a gyomrot.

3: rengeteg szénhidrát melett a sok víz segít, hogy ne zsírba rakodjon le, hanem energiaként hasznosuljon.

4: a bőr alatti vízesedés (nem kokszolás közben) általában épphogy a kevés vízfogyasztás miatt van, EZ MEGTERHELŐ A VESÉNEK, és diéta szálkásítás közben méginkább feljebb kell emelni a vízfogyasztást. Ha nincs elég folyadék a szervezetben akkor épphogy elvonja a vízet a szervezet, elraktározza, rengeteg betegség fájdalom küszöbe lesz ez.

A vízhajtókat, amiket sajnos testépítők is használnak épp az olyan embereknek fejlesztették ki akik a kevés folyadék miatt bevizesednek, legtöbbször boka, has tájékon. A testépítők nagyon nagy terhelésnek teszik ki magukat, nehéz súlyok emelgetésével, így az ő vízfogyasztásuk duplája kell legyen a normál ember ajánlott vízfogyasztásának. A dokik nyáron az átlagembereknek is 4 litert ajánlanak kb csak úgy megjegyzem.

2011. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 clint ***** válasza:

Éppen ezért ilyentájt 6-8 litert ajánlok nektek testépítők.

Énnekem edzésnapokon lemegy 10 liter is, amiből csak edzés alatt van kettő, másfél meg a turmixokban.

2011. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!