Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet naponta 10-15 km-t...

Hogy lehet naponta 10-15 km-t futni?

Figyelt kérdés
Olyan tanácsokat olvastam most, hogy úristen. Én tök büszke vagyok a magam kis 3 kilóméterére, pedig nem is futok végig, néha sétálok. Mondjuk azt hozzáteszem, egy hete kezdtem és elég rossz kondiban vagyok, plusz asthma, szóval ez is megerőltető, de eddig büszke voltam rá. Ezek után meg már a föld alá süllyednék szégyenemben, hogy ennyi miatt kikészülök:D Hogy érhetnék el esetleg jobb állóképességet? 17L
2011. máj. 23. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokaknak könnyebb úgy ha nem egyedül futnak hanem 1-2 emberrel. Jobb állóképességet úgy ha többet futsz. Fokozatosan feljebb viheted a távot.
2011. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztem asztmásan büszke lehetsz magadra. (más így neki sem kezd)

Nem "értek" a futáshoz, utálok is, inkább bringa, de aszongyák, h minden nap 100m-rel kell többet futni csak.

2011. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mark86


ki a f@szt érdekel hogy mennyit tudsz futni? ne törődj vele hogy másoknak mennyi megy,csináld a te saját tempódban és fokozatosan emeld a kocogás időtartamát! én is asztmás vagyok+brutál allergia! türelem és ha nem erőlteted túl magad folyamatosan nőni fog az állóképességed.szégyenkezni meg annak kell aki lusta megmozdulni. sok sikert és kitartást! ;)

2011. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszokat:) Most nagyon szeretnék sportos alakot, vagyis inkább sportos / egészséges életet, hosszútávon. Amúgy még plusz heti három tesim van, és az sem ez a relaxálós, elég brutál tesitanárom van, amit tudok, kihozom magamból.
2011. máj. 23. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy hete kezdted, a 3 km még akkor is nagyon szép teljesítmény lenne, ha teljesen egészséges volnál. A távolságot egyelőre ne növeld, a sebességet se próbáld, inkább azt, hogy amit ebből le tudsz futni, az menjen le minél kevesebb "kínnal, megerőltetéssel". Inkább próbáld meg előre részekre osztani, hogy ettől-eddig futok, attól addig gyalogok, majd a következő részt ismét futom stb.

Amikor már azt veszed észre, hogy a futás-részek egyre könnyebben mennek, még akkor is a 3 km-en belül, csak azokat a részeket emeld, és a közbe-eső sétálókat csökkentsd. Csak a saját tempódban!! A többi, a többiek nem érdekesek!

2011. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!