Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen hülyeséget...

Hogy lehet ilyen hülyeséget mondani?

Figyelt kérdés
Ma elkezdett fájni a fejem,ilyen szúrós nyilaló fájdalmat éreztem a fejemnél oldalt,főleg mikor aludtam hirtelen erre keltem fel,1 hete szedek L-karnitint,és anyám rögtön arra fogta a fejfájásomat hogy L-karnint szedek edzés előtt...és biztos van benne valami összetevő ami nekem ártalmas:D:D hiába mondtam neki,hogy l-karnitint a szervezet önmaga is termeli és még ha ki is egészitem 2000mg-mal akkorsem lesz semmi bajom,(1000mg-t szedek edzés előtt...) a vérnyomásom sem nőtt tőle,és már ilyeneket feltételezett hogy agyvérzést kapok tőle és akármi van nem vállal értem felelősséget O.o Istenem,nem értem hogy lehet ilyen hülyeségeket mondani,akkoris ha az anyám,iszonyú egetrengető butaságkat tud mondani...Ti ilyenkor mit csinálnátok?
2011. ápr. 17. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor anyám a fehérje káros hatásairól kezd beszélni, na az sem egy rossz szituáció. Mondom neki szolidan, hogy én sem ütöm bele a jogi dolgokba magam (édesanyám ügyvéd), ő se beszéljen olyan dolgokról hülyeségeket, amihez nem ért. Ebben általában megegyezünk.

De hát mit vársz tőlük, amikor elvileg az ember biológiájával azért tisztában levő orvosok ilyet írnak:


"A serdülőkori testépítés többféle veszélyt is rejthet magában. A klasszikus body building célja az izmok tömegének a növelése, mely általában csak esztétikai élmény, az izmok ereje nem feltétlenül nő a tömegükkel arányosan. Gyakran a cél elérése érdekében szintetikus szerek alkalmazására kerül sor. Az eredmény nagy súlyok alkalmazásával érhető el.


Az erőnövelés szofisztikált formája, amely leginkább az izmok tónusának növelésében, a feszesség javításában mutatkozik meg, kis súlyok nagyobb ismétlésszámmal való alkalmazásával érhető el. Ehhez a fajta módszerhez nem kapcsolódik a fehérjeporok és más szerek alkalmazása. Ez utóbbi módszer helyes bemelegítés és megfelelő edzésvezetés mellett veszélytelen.


Az izom tömegének célszerűtlen növelése serdülőkorban a csontrendszer strukturális zavarához vezethet. Az egyébként is intenzív növekedési fázisban lévő szervezet nem képes a mesterséges tömegnöveléssel lépést tartani, és károsodott struktúrájú, csökkent teherbírású csontok kialakulását eredményezi, melyek fokozottan sérülékenyek és alakilag is deformáltak lehetnek.


Az izomtömeg növelését célzó „gyúrás” során a fiatalok nem egyszer elcsábulnak a különböző, esetlegesen nem engedélyezett, bevizsgálást nélkülöző tömegnövelő szerek használata felé. Ezen szerek egy része csontritkulást okoz, amely hatás elősegíti a csontok fejlődési zavarának kialakulását. A szerek többsége (pl. szteroidok) számos egyéb hormonális zavart okoz, melyeknek beláthatatlan következményei lehetnek a fejlődésben lévő szervezet számára."


forrás: [link]


Na, én ennél a cikknél idegrohamot kaptam, hogy aki ennyire hülye, az miért formál véleményt, és miért terjeszti???

2011. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nem semmi,ezen én is felkaptam a fejem,végén tényleg agyvérzést kapok, a sok hülyeségtől amit hallok...
2011. ápr. 17. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ha máshoz nem is értenek, legalább tudnak úgy beszélni mindenről, hogy tudományosnak hangzik:D Szinte elhiszem hogy van róla fogalma, pedig köze sincs a dolgokhoz:D

2011. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a szülő aggódni fog mindig, és amit nem ismer, attól fél. illetve könnyű az ismeretlen dolgot minden probléma forrásának betudni. én régebben nem szóltam otthon, amikor L-karnitint, fehérjét, vagy kreatint használtam, szerintem ez az egyetlen megoldás ;) sokan ahogy meghallják ezeket a szavakat egyből arra asszociálnak, hogy szteroidokat használ az ember. a tudatlanságra sajnos nincs orvosi megoldás egyelőre, úgyhogy ha ártalmatlan dolgokat használsz az a megoldás, ha csendben csinálod.
2011. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az idézett cikk miért is lenne baromság? Hm? Gondolom ti is ezerrel nyomatjátok a kondit, mert az milyen fasza, majd a csajok odalesznek az izmokért. Ész nélkül edzetek. Fogalmatok sincs a testetekről basszus, nem ismeritek a saját szervezeteteket... :/
2011. ápr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem, nem ész nélkül edzek.

Nos, mi a baromság a cikkben?

1: a kis súllyal nagy ismétlésszámmal végzett edzés fölösleges. Kezdetben, átmozgatásra esetleg, de ettől senki ne várjon fejlődést.

A fehérjepor nem szer. Táplálékkiegészítő, nem kell egy kategóriába sorolni semmi illegál cuccal. Mint ahogy az is pofátlan, ahogy a hangulatkeltés céljából rögtön elkezdi, hogy aki nagy súlyokkal edz az izomtömeg növelés céljából az milyen gyakran nyúl "szerekhez". Ez baromság.


A tömegnövelő bevizsgált, engedélyezett boltok polcain kapható termék, káros hatása nincsen, ezt a csontritkulásos dumát szerintem még ő sem gondolta komolyan, akkora f@szság.

2011. ápr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Előző vagyok, azért ez a link se semmi! :DD

2011. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Milyen szerekről beszél?Amit max eltudok képzelni az a kox,amitől összezsugorodik...

Amúgy igaza van az utolsónak,fehérje csak kiegésziti a fehérjedús kajálást,fehérje,ami a csirkében van,tojásban,túróban,etc

Ennyi erővel a C vitamin is káros,fehérjétől semmi baja nem lesz az embernek,koxtól lehet sok minden:) Az viszont hülyeség hogy aki testépítő az mind koxol,úgy tudom versenyekhez kell,viszont izmot építeni anélkül is lehet,de ez függ genetikától is,stb

2011. ápr. 17. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!