Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A koreai jutsey kyoksul...

A koreai jutsey kyoksul önvédelmi rendszer mennyire hatásos? Érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:

LOL!

Ilyenről sem hallottam még! :D

2011. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kyoksul egy katonai rendszer, amit talán a rendszerváltás előtt az észak kóreai katonák tanítottak az ittenieknek.


Az indexes harcművészetek fórumon ezt írták:


"Olyan stílus hogy (lehet hogy nem jól írom, de én így tanultam, illetve koreai írásjeleket ide nem tudok beírni...) "dzsutcsei kyoksul", elvileg létezik. Ez az Észak (!) koreai Jiu Jitsu KATONAI változata. Itthon a 80-as évek végén járt 3 koreai Mester, és szemináriumot tartottak katonáknak. És néhányan Instruktori fokozatot kaptak. Mondjuk a részvétel feltételei is elég komoly szűrő volt.....Én láttam az oktatás felvételeit. A koreaiak elég komoly tudással rendelkeztek. Észak koreaiak.....ez mindent elárul. Az aki nekem ezt tanította, elég jó kapcsolatban volt velük. Olyan "formák" voltak a rendszerben mint pl.: pisztoly forma, kés forma, géppisztoly forma, tiszti kard forma. Ilyeneket gyakoroltunk, mint behatolás, rendőri igazoltatás elhárítása, lefegyverzés, lesből támadás, őrszem kiiktatása. A vizsga anyagban pl. a tőr, balta, kihegyezett betonvas, meg szinte minden dobása célra szerepelt.....Tehát ez kifejezett katonai képzés, utcára alkalmatlan!

Fel akartuk venni a kapcsolatot a kintiekkel, de ezt feladtuk.....az Észak-Koreaiak nem tréfás emberek.....Én ezért ezt az egészet kivettem az életemből. "

2015. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!