Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, hogy nyárig...

Mit kell tennem, hogy nyárig elérjem a kívánt végeredményt?

Figyelt kérdés

Nyárig szeretnék hízni pár kilót. Most 165 centi vagyok és 48 kiló. Ez nem egy alkati adottság, csak nagyon lefogytam. A kérdésem az lenne,mivel lenne érdemes kezdeni. Előbb szedjek még magamra pár kilót, és csak utána kezdjek az edzésbe (heti 3 alkalomra gondoltam a konditeremben), vagy elkezdhetem akár már most is, megfelelő étrenddel? (Étrendmintákat már töltöttem le,most olvasom őket.) Csak mert ellentmondásokat olvasok,van,aki azt mondja,érdemesebb először kicsit magamra szedni,hogy legyen miből izmot építenem,megint más azt,hogy el lehet kezdeni a "gyúrást" már most is,és fokozatosan építeni magamra az izmokat. Szerintetek melyik a jobb megoldás,és melyikkel lehetne nyárra legalább 5-6,de az sem baj,ha 7 kilót magamra szedni,és kicsit formásodni? Mert nem tudom,nőknél ez miben más, mennyire más náluk az izomépítés,nyilván nem bodybuilder-formát szeretnék, csak kicsit szebb és formásabb lenni.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 3. 01:06
 1/3 anonim ***** válasza:

GreenTea


Nőknél is teljesen ugyanúgy működik, mint a férfiaknál. Megfelelő étrend kell a tömegnöveléshez. A súlyzós edzést pedig kezd el minél hamarabb, nincs olyan hogy hízok és majd izmot csinálok belőle, az elejétől edzeni kell!

2011. ápr. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

egyél kicsit többet, de egészségesen... esetleg több fehérje.. abból könyebben lesz izom:D


és kondizz úgy, hogy kevés gyakorlat jó nagy súlyokkal, ezzel növelsz izmot...


ha kibírsz nyomni mondjuk max 30kilót (példa), akkor nyomj 25kilóval 5-ször, 10x ahogy megy.. utána válts más gyakorlatra..mindenből 5-10


aztán ha nőtt kicsit az súlyod (izmod) és akarsz szálkásítani akkor meg több gyakorlat kisebb súllyal.. nyomsz mondjuk (előbbi 30kgs példa) 30x8kilóval .. az 5x25 helyett ... szóval sok kicsi súly...


ugyanígy más izmoknál is..has, láb stb... de ha lemész 1 konditerembe, ott biztos lesznek hozzáértő emberek


én így tudom

2011. ápr. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

GreenTea


03:08-as válaszoló: Nagyon rosszul tudod! Nincs olyan, hogy szálkásító edzés! Ugyanúgy kell edzeni tömegnövelésél is mint szálkásításnál, csak az étrendben van különbség. Felejtse el mindenki a "nagy súly kevés ismétlés a tömegnövelés, a kis súly nagy ismétlésszám szálkásítás" baromságot!

2011. ápr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!