Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Két hónap múlva futóverseny...

Két hónap múlva futóverseny lesz, milyen edzéstervet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Bő két hónap múlva egy 3.6 km-es futóversenyen vennék részt. A mostani időm 15 perc körül mozog, de gyorsulni

szeretnék. Két éve hobbi szinten futkosok 4-5 kilométereket (tavaszi és nyári időszakokban), tehát lenne mire építeni. Egyébként 19 éves fiú vagyok.


2011. márc. 31. 19:03
 1/3 anonim válasza:

Szevasz,


Nézd meg a futanet.hu-t, ott sok edzésterv van, bár inkább kezdőknek.

Tudnék most ajánlani edzést, mert sok le van nekem írva, de nem otthon netezek. A héten még elküldöm, ha nem felejtem el. Szerintem oszd be a hetedet.

Nem tudom, hogy érsz rá, de tegyük fel, hogy van 5 edzésed egy héten, pl. hétfő és szombat szünnap. Most egy ilyen hét jut eszembe, de ezt persze lehet variálni, tuningolni:

K: 45 perc erős, lehetőleg dombos terepen, az utolsó 3x5 perc végén 100m/15 mp sprint, de úgy, hogy ne lassulj utána le, hanem tudd tartani a folyamatost.(Tehát 24:45, 39:45 és 44:45-kor kezded a gyorsítást)


Sze: ha szerzel pályát, jöhet az erős résztáv: (600+800+1200+600+800méter)x2. Tehát összesen 8 km kemény, az egyes távok után NAGYON laza kocogás: 600m után 1,5p, 800m után 2p, 1200m után 3p; a másik sorozat előtt pedig nyújts vagy kocogj 5 percet.


Cs: 4X5 perc futás, az 5 p-s gyorsak közt 2,5 perc lassú koc.


P: fusd le 2x a 3600 m-t. Az elsőbe tegyél gyorsításokat (pl. 3x45 perc arányosan elosztva), a másodikat egyenletesen és brutális tempóval fusd, mint a versenyen majd.


V: 10 km egyenletes futás, aztán utána 6x200 m sprint (ez elég ütős lesz 10 km erőltetett menet után)


Ha nem felejtem el, még küldök.

2011. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Javítás: 3x45 MÁSODperc arányosan elosztva
2011. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez már megdolgoztat. :) A dombon futásra nem nagyon van lehetőségem, általában atlétika pályán edzek heti 5 alkalommal. Ha még van ötleted, kérlek írj.
2011. ápr. 4. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!