Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás valóban növeszt és...

A futás valóban növeszt és vagy szálkásít?

Figyelt kérdés
Egy ideje olyan 1-2 hete futok napi rendszerességgel 2-4km-t és az érdekelne hogy nőhetek illetve szálkásodhatok-e tőle az egyéb jótékony hatások mellett mint erőlét növekedés technika javulás állóképesség. F 17
2011. márc. 30. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

ha futáshoz használod az izmaid, akkor elképzelhető, hogy javul a tónusuk stb, de mivel nem rövid és nagy feszüléssel járó terhelés, ezért olyan jelentős növekedés nem lesz, mint ami a testépítők gyakorlatait jellemzi.

szálkásítás: valószínűleg írni fogják Neked, hogy "szálkásító edzés nincsen, szálkásító étrend van"

ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz, akkor a tedted valahova el fogja tartalékolni, és zsírréteged lesz. ennyi :)

Aczél.

2011. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egy sprinttől azért rendesen feszül a vádli
2011. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szóval konkrét szálkásodás és bőrfeszesítés nem várható el tőle de azt hogy nyúlni lehet-e esetleg nem tudjátok?
2011. márc. 31. 18:10
 4/6 anonim ***** válasza:

hát, a nyúláshoz nyújtani célszerű, a futásban a lábadnak egy relative kis mozgástartománya van, mondjuk egy "spárga" nyújtógyakorlathoz képest, tehát én nem a futástól várnám a lazulást. ha így értetted a kérdést.

amúgy nem azt írtam, hogy nem formásít, hanem hogy nem fog nagy ütemben megnőni az izmod. de ha naponta futsz akkor fél év múlva, vagy egy éven belül az igen látványos is lesz, ugye itt sok tényező játszik a genetikádtól kezdve. meg ha nem terheli a térded, ízületeidet (mondjuk 17 évesen csak nem :) akkor nagyon egészséges is, szóval csináld csak! és szépen izmosodik majd a lábad, ez elkerülhetetlen.

ha szeretsz edzegetni, fejleszteni magad, akkor keress rá Pavel Tsatsouline - A meztelen harcos -ra.

hamar el lehet olvasni a könyvet, mert sok kép illusztráció van. lényegében 2 gyakorlatot elemez ki, az egylábas guggolást gondoltam Neked különösképp érdekesnek.

2011. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A nyúlást arra értettem hogy magasabb lehetek-e tőle és ha igen mit lehet tenni. Nagyon sok történetet hallottam közeli ismerőseimtől akik nagyon alacsonyak vagy legalábbis alacsonyak voltak és már elég későn 18-19 évesen kezdtek el futni és nyúltak tőle, egyik ismerősöm 185centiig a majd 160ról. Ennek van-e valami valóság alapja? Most többek közt ezért futok és szedek hozzá kálciumot meg magnéziumot.
2011. ápr. 2. 15:11
 6/6 anonim ***** válasza:

nincs.

de tartsd meg jó szokásod, és fuss! :)

2011. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!