Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az igaz hogy ha valaki boxol...

Az igaz hogy ha valaki boxol vagy, önvédelmet tanul akkor ő nem üthet meg senkit még akkor sem ha ha őt megütik?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, jogos önvédelemből bárkit megüthet, ha úgy adódik.
2009. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, csak kiegészíteném: a harcművészetet és egyéb önvédelmi sportokat tanítók szokták azt az intelmet adni, hogy azért, mert valaki elsajátított olyan tudást, melyet erőfölényként használhat, ne éljen vissza vele, ne törekedjen rá, hogy használnia kelljen, tehát ne akarjon utcai verekedésekben igazat tenni, ne provokáljon senkit abbéli magabiztosságából kiindulva, hogy mit tud. Az összes efféle tanulás először a minél nagyobb önfegyelem tanításával kezdődik. De ahogy előttem más is mondotta, a támadás súlyával megegyező szintű, önvédelmi jellegű megnyilvánulás abszolút elfogadható erkölcsileg (is).
2009. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En pontositanek: a HIVATASOS okolvivok (a tobbieket nem tudom ugyh.nem akarok hulyeseget mondani) nem uthetnek meg senkit, meg onvedelembol sem, ugyanis akkor vege a palyafutasuknak (annal a klubnal ahol edzettek) es ezt a klubbal valo szerzodesbe bele is szoktak foglalni.

Egy boxolo.

2009. febr. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezném: Elhiszem, amit írsz, de azért ez kicsit nem életszerűtlen, hogyha megtámadnak egy profi boxolót, akkor "tartsa oda a másik orcáját is"?
2009. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem kell odatartani: el lehet szaladni! :D

De most komolyra veve, van akinek egy sportkarrierje mindennel fontosabb.

Egyszer az edzomet egy autobol kiszallva 5 "napszemuveges" indomagyar megverte, es megfenyegettek, hogy lepjen vissza egy palyazatrol.

Az edzom siman helybenhagyta volna mindet, ennek ellenere egyetlen egyet nem utott, mert tudta jol, ha ebbol balhe lesz akkor o tobbe nem edzoskodhet es neki a tanitvanyai mindennel fontosabbak!

2009. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A jog, de leginkább a joggyakorlat szerint kitérési kötelezettség terheli azt a személyt, aki olyan képesség birtokában van, amely a szokásosnál nagyobb mértékben alkalmas életveszélyes sérülés okozására. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy felfegyverzett támadó elől is menekülnie kell, de a felelősség a jelenlegi bírói gyakorlat szerint fokozott. Ilyen képesség birtokában lev személlyel szemben elvárás, hogy mozdulatai sokkalinkább az ártalmatlanná tételt és megfékezést, semmint személyi sérülés okozását célozzák.
2009. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen igaz. Nem üthet vissza sajnos, a pályafutását végét jelenti. A boxolónak. Sajnos én is ebbe a helyzetbe kerültem, és jobb ha 1-1 buliba inkább meg húzom magam, ha megütnek, nem üthetek vissza, ez így van , aki mást mond téved. 20 éves boxoló
2009. febr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá tenném nem csak profi boxolók, egyszerűen aki hivatalosan boxol, legyen 14 éves vagy 30, sajnos nem védekezhet.
2009. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!