Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kel megcsinálni az olliet?

Hogy kel megcsinálni az olliet?

Figyelt kérdés
Sziasztok 15/F vagyok és szeretnék megtanulni deszkázni. Tavaly elkezdtem az Olliet de egyszerűen nem megy. Sztem azért mert nincs aki elmagyarázza normálisan és itt Gyomaendrődön ( kis város békés megyében körös partján )senkit sem látok deszkázni így nincs kitől segítséget kérni. A legközelebbi deszkapark is messze van. Aki tud segíteni az írjon...
2011. márc. 12. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

elég jó magyarázó videók vannak a neten, pl. trukkok.hu-n :D

én is onnan tanultam meg, hogy megértettem, hogy miért emelkedik a levegőbe. most megpróbálhatom leírni, de ha egnézed egyszerűbben rájössz


15F

2011. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kösz én is sok videót néztem de azért kéne a segítség mert lehet hogy én csinálok rosszul valamit csak nem jövök rá :/
2011. márc. 13. 00:56
 3/7 anonim ***** válasza:

hát, lehet.

1. hátsó lábaddal hirtelen mozdulattal rátaposol a deszka végére, és az első lábadat ugye eközben felemeled. most a deszka kb 60-60 fokos szögben áll, és mivel hirtelen tapostál, nem is ér a földhöz, néhány centivel felpattant a hátsó rész is.

2. ez a neheze. az első lábad végighúzod előrefelé, kicsit felfelé, úgy, hogy a deszka a smirgliszerű rétege miatt kicsit beleakaszkodjon a lábadba, ezáltal felemelkedjen.

3. két lábbal leérkezel.

tényleg nehéz leírni :D

2011. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kösz am eddig is így próbáltam de valamiért nem megy :S :S már tavaly nyáron elkezdtem megtanulni de azóta nem megy:S pedig állandóan gyakorolok :S
2011. márc. 14. 01:21
 5/7 anonim ***** válasza:

időzítés, időzítés. :D nyugi, századszorra vagy ezredszerre, de sikerülni fog. :D

ja, egy jó tanács: gurulás közben gyakorold, mert én először álló helyzetben tanultam meg, de mikor az megvolt gurulásnál még mindig nem ment :D

letettem egy lécet az úttest közepére, és nekigurultam, és átollieztam. első 20 majdnem-elesés után sikerült jól időzíteni, és átvittem.

aztán a lécre rátettem még egy lécet és így tovább és így tovább... ... ... ...

asszem most tartok 20 centinél, de a kerekeim tök tropára mentek, és még nem vettem újat. ez tavaly volt :D

sok sikert

2011. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi am nekem az se biztos hogy egyszerűen sikerül ugrani mármint a deszkát levegőbe emelni :S mert nincs deszkás haverom aki megmondaná hol tolom el én annyit vettem észre h gurulásnál mindig kilő előre a deszka pont arra jott egy srác és mondta hogy próbáljak előrébb ugrani hát nem tom hogy kéne :S
2011. márc. 15. 02:48
 7/7 anonim válasza:
Én is sokat szenvedtem vele, de ez segített: http://www.youtube.com/watch?v=48qB5eIGDus&feature=related = és eggyre jobb az ugrásom
2012. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!