Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire jó ha kocogás helyett a...

Mire jó ha kocogás helyett a totyogás?

Figyelt kérdés

Ma láttam egy ilyen embert,először azt hittem,kocog de mikor közelebb ért,már nem tudtam kocogásnak nézni,mert amit csinált az majdnem egy pingvin mozgása volt.

Meg egyébként is fura fazon volt 5 fokban rövidnadrág,viszont felül pedig be volt öltözve,úgy,hogy szinte az arca sem látszott.

Mindkét térdén szorító és fut a beton úton amiről köztudott milyen jót tesz az izületeknek.


2011. márc. 7. 18:40
 1/3 A kérdező kommentje:

A lényeg,hogy gyorsabb gyalodlással lehagynám.

És ha a tempós séta is gyorsabb annál amit csináll akkkor miért nem azt csinálja,vagy miért nem nyomja rendesen azt amit csináll?

Én próbáltam kocogni de megviselte elég durván a talpamat ez 120 kilósan nem is csoda,de egy 60-70 kilós ember miért nem bírja rendesen csinálni?

Vagy még ehhez is inteligencia kell?

2011. márc. 7. 18:45
 2/3 anonim ***** válasza:

abban a tévhitben van hogy lassan kell futni sokáig, mert akkor több kalóriét éget, mintha gyorsan futna rövif ideig.


Ami igaz is ha csak az edzés idejét nézzük.


Viszont ha gyorsan futsz, akkor a futás után még órákig felpörgetett ritmusban dolgozik a szervezeted, így még tovább több kalóriát éget.

2011. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az tény,hogy a szénhidrát raktáraknak 22 óra kell az újratöltéshez és ebből a szempontból mindegyik.

De tényleg az anyagcsere pörgetésen múlik a dolog főként.

Ha más nem is fog fogyni a tagon a porc a térdében biztos,a betonon való futástól,pedig az út széle egyenes és szépen le is volt vágva,pont futni való terep volt.

Másrészről szerintem az már nem kocogás ha a sebessége közelít a járáséhoz vagy megegyezik vele,mert így szinte semmi külömbség és ami előnyt adhatna a tüdő és a szív állóképességének az is elvész és a végén úgy néz ki az embert mint pingvin futócipőben.

2011. márc. 7. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!