Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem újra? Szerintetek...

Hogy kezdjem újra? Szerintetek mivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Középiskolában sokat mozogtam, kondiztam, kosárlabdáztam, elég jó izomzatot sikerült kialakítanom magamnak. Sajnos az évek során nem volt alkalmam sportolni, és lepunnyadtam :(

Nem vagyok kövér (54kiló, szerintem az normális a 168 centimhez), de hiányzik a régi alkatom, és hát alakulgat az az úszógumi :/

Az a baj, annyira le vagyok strapálva hogy még futni sincs erőm...

Elkezdtem vitamint szedni, kicsit erősebbnek érzem magam.

Hol kezdhetném újra? Úszásra gondoltam, emellett milyen gyakorlatokat ajánlanátok kezdéshez? 22/L


2011. febr. 18. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Figyelj, én 2 éve 157 centisen 65 kilóval kezdtem újra, és nekem nem csak kis úszógumim volt. Elkezdtem újra ju jitsu-zni, ahol rengeteget kell futni, és van egy csomó erőnléti edzés is. Az első nap azt hittem meghalok. Az elkövetkező 3 hónap nagyon kemény volt, amint hazaértem bedőltem az ágyba. MOst már rendben vagyok, sokat izmosodtam, a kondícióm és az ügyességem is rengeteget fejlődött. Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy ha elég elszánt és kitartó vagy, akkor bármivel újra lehet kezdeni. Csak válasz egy olyan sportot, amit szeretsz, ahol élvezed az edzéseket, és van valami, ami kellőképpen motivál. (szerintem egy japánul üvöltő edző tökéletesen alkalmas erre XD) A lényeg, hogy ne sportlövészet, sakk vagy ilyesmi "megerőltető" sportot válasz, hanem ahol sokat adnak az erőnléti és állóképességi edzésekre. Szerintem erre a küzdősportok remekül megfelelnek, az úszás viszont majdhogynem tökéletes. Ha elég kitartóan csinálod, és nem csak heti fél órára "csobbansz" egyet, akkor mellette nem nagyon lesz szükséged egyéb tréningre.(mondjuk a reggeli futás nem hülyeség)
2011. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!