Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem el a tételtanulás...

Hogy kezdjem el a tételtanulást és mikor érdemes?

Figyelt kérdés

Mondjatok már tippeket, hogy hogy érdemes tanulni a tételeket. mindegyikből egy nap egyet az összesből vagy először egy tantárgynak tanuljam meg ?


Ja és délután mikor érdemes ? mikor vagyunk fogékonyak ?


10-12 ig kondiban vagyok. úgy 14 órától érek rá ténylegesen. 14-16 ig vagy 16-18 ig ? hogy érdemes ?


2011. máj. 17. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű a rendelkezésre álló idő 3/4-ére beosztani a tételeket, így látni fogod, egy nap hányat kell megtanulnod.

Érdemes tárgyanként haladni, mert a tételek sokszor összefüggnek.

Azt meg neked kell kikísérletezni, mikor jó tanulni. Nekem kora hajnalban és késő este megy, napközben nem. Szóval olyan 5-9 szoktam tanulni reggel, vagy ha korán van sulim, akkor este, amikor mindenki lefeküdt már.

De ha neked jobb délután, akkor tanulj akkor.

2011. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Tanulás lényege a rendszeresség, azaz, ha nekiállsz tanulni, mással ne foglalkozz, és óránként tarts egy ki szünetet.

Érdemes egy tantárgyat egyszerre megcsinálni. A lényeg, hogy ne zavarjanak.

2011. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is este tudok jobban tanulni, de mindenkinél tök más, neked kell rájönnöd. És ne össze-vissza, jobban rááll az agyad, ha egy tárgyat tanulsz egyszerre.
2011. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!