Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori a táncosoknál...

Mennyire gyakori a táncosoknál a derékfájás?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye egy kérdés... viszont azt hallottam hogy azoknak gyakran fáj a derekuk, akik táncolnak. Iskolában fel vannak mentve tesiből, hasonlók. Ismerek is pár ilyen népet, illetve néha magamon is tapasztalom, hogy fájdogál a derekam. Gondolom ez majd\' 17 évesen nem annyira lenne még aktuális alapesetben.

Lehet a derékfájás oka a tánc, vagy nem?


2009. febr. 12. 14:19
 1/3 anonim válasza:

Attól is függ, milyen tánc. Mert pl. van egy középkorú hölgy ismerősöm, aki hastáncol, és azt állítja, nagyon jót tesz az ízületeinek és izmainak.


A gerinc (és egyéb ízületek) fájásának általában a hosszas ugyanolyan testhelyzet / mozgás az oka, pl. aki ülő munkát végez, vagy sokat pakol, az megjárja a hátával / derekával. Eszerint lehet, ha monoton egy mozgás és sokszor hajtjátok végre.


Próbáld kíméletesen tornáztatni, lazítani, az általában segít. Ha nem, kérdezz meg egy gyógyszerészt a glükozamin-kondroitin készítményekről, hogy jó-e ha a konkrét esetben használsz olyat.

2009. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Latin:)


Rendben, utána nézek majd néhány lazító gyakorlatnak, köszönöm az ötleteket és a választ!

2009. febr. 12. 22:11
 3/3 anonim válasza:
én latin-standard versenytáncolok, és hasonló problémánk lehet mert ma konkrétan azt hittem, hogy leszakad a keresztcsontom a gerincem végéről, még a kor is stimmel
2013. aug. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!