Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fussak, ha fogyni akarok...

Bala82 kérdése:

Hogy fussak, ha fogyni akarok tőle?

Figyelt kérdés
5 hónapja mozgok es kevesebbet eszem, le is ment 20 kilo, de még kellene 15 kilo minusz.1 honapja elkezdtem nyomatni a futast gepen,heti 3-4 alk., alkalmanként 45 percet, 8,5 km-t. Ha jo az idő kint is futok szinten 45 percet de ez csak 7,5 km-re elég. (10-20 eves korom között magas szinten futottam hosszúakat(tajfutas,felmaraton))Boldogit amit csinalok, de nem tudom, hogy a kivant alak eleresehez mennyire segit.(Parameterek:28eves,ffi,197cm,most 113kg.)Köszi elöreis a valaszokat
2011. febr. 6. 20:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt:futas mellett heti 3X kondizom is iranyitottan.
2011. febr. 6. 20:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Kicsit vegyél vissza a tempóból és növeld a távot.Igyekezz 10km fölé menni.De,ha bírod még tovább.Neked is javasolnám futás előtt fél órával kb 1000 mg L-carnitin fogyasztását.
2011. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hosszútávfutás önmagában remek dolog, viszont zsírégetésre kevésbé jó, arra az intervallumos futás talán a leghatékonyabb.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Ide leírtam minden szükséges és fontos tudnivalót, ha kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen segítek!

2011. febr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dániel tanácsát érdemes kipróbálni.Én csak saját tapasztalatok alapján írtam amit írtam,de ő ért is hozzá.Biztos vagyok benne,hogy az ő tervével elérnéd a célod.
2011. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves Válaszoló, igazán jólesik a megjegyzésed, köszönöm, de hadd szegezzem le, hogy nagyon is jó tanácsot adtál Te is, csak a maximalista szemléletem miatt tartottam fontosnak, hogy mást is javasoljak. :)
2011. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha hosszúkat futok, azzal is elerem a celomat csak valamivel lassabban?Tudjatok dedelgetett almom,hogy 2 even belül ujra fussak 1 felmaratont, 5 even belül pedig 1 maratont. Ezeret futok hosszukat.Persze mihamarabb a plussz kilokat is le szeretnem adni, de ojan módszerrel,amiben örömomet lelem.Tehat ha hoszutavval is elerem a celom, inkabb nem valtoztatnek.Mit gondoltok? Köszönöm a valaszokat!
2011. febr. 7. 07:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, miért nem ezzel kezdted? :)

Hosszútávfutásra csak egyféleképpen tudsz hatékonyan edzeni: Hosszútávfutással. Viszont ezzel jóval lassabban adod le a plusz kilókat, mint intervallumossal. De én azt mondom, ha a hosszútávfutás boldogít, akkor egyelőre ne törődj azzal, hogy van rajtad felesleg! Akkor csináld azt, és egy idő után azzal is jönni fog az eredmény! Attól még, hogy valamilyen edzésforma remekül illeszkedik egy adott célhoz, nem biztos, hogy az a legjobb, amit magadért tehetsz, lásd magad, aki egyszerűen szeret futni hosszú távon. Fuss és fogyni fogsz, miközben fejlődsz! Viszont szerintem minden esetben a szabadban fuss, nyugodtan megteheted, akár kemény télen is, semmi bajod sem lesz tőle.

2011. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!