Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szoktál lovagolni? Heti...

Szoktál lovagolni? Heti hányszor? Izmosabb lett a lábad meg a feneked, mióta ezt a sportot űzöd?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 20:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Hova jársz?
2011. jan. 28. 20:54
 2/4 anonim válasza:

Heti 3-4-szer. "Újrakezdő" vagyok, tehát nem az alapoktól indultam, hanem már ügetés és vágta. Az első néhány alkalom után mindenhol izomlázam volt, talán a kisújjamban nem:)

Ezzel azt akarom mondani, hogy a lovaglás minden egyes izmodat átmozgat. Leginkább a comb és a vádli izmaira hat, de a hát, has, kar, stb izomzatát sem "kíméli". Ezen kívül a friss levegőn vagy, állatok közelében. Remélem Te nyergeled fel és utána Te ápolod le a lovadat. Ne bízd másra, ezzel is közelebb kerültök egymáshoz. Ló és ember kapcsolata valami különleges és a ló is érzi, ki ül a hátán. Csodálatos sport, csodálatos, okos állatok. Jól választottál.

Ha móddodban áll és rendszeresen lehetőséged van a lovaglásra, sokkal többet kapsz tőle, mint feszes popsit és izmos lábakat. Kapcsolatba kerülsz a természettel (mikor terepre mentek) és az ős ösztönök előtörnek, ami bennünk van, de a civilizáció valahogy elhomályosítja azokat. De bennünk vannak. Felejthetetlen élményekben lesz részed, azt garantálom.

2011. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nem voltam benne 100 %-ig biztos, hogy ezt a sportot fogom választani...egészen addig amíg el nem olvastam a hozzászólásodat! Olyan kedvet csináltál hozzá, hogy legszívesebben már holnap elkezdenék órákra járni!:)

Köszi még egyszer!:)

2011. jan. 30. 22:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár közvetlen közöm nincs a sporthoz, közvetett tapasztalataim alapján csakis alátámasztani tudom az előző válaszadó véleményét.

Két lányismerősöm is rendszeresen lovagol/lovagolt, és mindkettőjüknek kiemelkedő alkatuk lett tőle, kifejezetten szemrevaló, bizonyos tekintetben elsőosztályú altestet dolgoztak ki e sporttal. Szóval hajrá!

2011. jan. 31. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!