Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fehérjekoncentrátum ennyivel...

A fehérjekoncentrátum ennyivel drágább, mint a csirkehús? (Számítással. )

Figyelt kérdés

Egy közepes árkategóriában levő fehérjekoncentrátum mondjuk:

6000 Ft / kg

6000 Ft = 1000 G = 750 G fehérje

8 Ft = 1,3 G = 1 G fehérje

Tehát 1 gramm fehérje a koncentrátumból 8 Ft-ba kerül.


Most nézzük a csirkehúst, ami (olcsó) 1000 Ft / kg

1000 Ft = 1000 G = 215 G fehérje

4,65 Ft = 4,65 G = 1 G fehérje

Tehát 1 gramm fehérje a csirkehúsból 4,65 Ft-ba kerül.


6000 Ft/kg koncentrátumban 1 gramm fehérje 8 Ft,

1000 Ft/kg darált csirkemellfiléből 1 G fehérje 4,65 Ft.


Eddig azt hittem, hogy fordítva van. Most akkor mi van?! :S Vagy rosszul számolok?


2011. jan. 27. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem számolsz rosszul, csak a testépítés alapjait nem érted. K*rva nehéz csak csirkéből bevinni a fehérjét, és nem is annyira hasznos mint mondjuk egy gyorsan beépülő tejsavó kivonat. Az átlagos bevitel, fél kiló csirke (100g fehérje), 40g fehérje tápkiegből.

Persze ha tudsz majdnem egy kiló csirkét elkészíteni minden nap és annyit zabálni akkor hajrá.

2011. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

fúúú öreg te nagyon jól számolsz:O

Akkor számolj azzal hogy a csirkemell majdnem mindenhol minimum 1200ft.Még így is jobban jönne ki a te perfect számolási technikáddal.De nem számoltál a biológiai hasznosulással.A sok zsírral meg szeméttel amit levágsz a mellről.Meg azzal sem hogy a tejsavót elég edzés után inni csirkét meg nem csak 1x/ nap heti 3x.

2011. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hello,


köszönöm a megerősítést. Igazából odaírhattam volna, hogy zsírégetés a célom, tehát diétán vagyok, és aerob edzést végzek napi szinten; a leginkább fehérjedús kaja a napi utolsó 2 étkezésem. Így nekem nem kell a gyorsan hasznosuló fehérje, és nem is kell anyit tömnöm magamba. Így tehát tényleg hasznosabb. :)

Köszi ismét, ment a pont.

2011. jan. 27. 21:11
 4/9 A kérdező kommentje:

h4xOr,


neked is köszi. Darált csirkemell filét számoltam 1000 Ft/kg áron, most hirtelen azt dobta a Gugli. :) Biztosan darálnak bele mást is, de kb-ra jó az arány.

2011. jan. 27. 21:13
 5/9 anonim ***** válasza:
a filébe nem darálnak hanem vizezik.Diéta alatt amikor meg kell(kéne)enni 3g/tskg fehérjét pláne jobb a tejsavó mint a natúr sótlan csirkemell
2011. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb tanácsot, megfontolandó.

Az ár jelen pillanatban az elsődleges számomra, és a praktikum valamint az íz sokadlagos. Bárcsak ne így lenne! :S Az a baj, hogy nem nem akarok, hanem nem tudok jelenleg többet költeni rá.

2011. jan. 27. 22:53
 7/9 anonim ***** válasza:

na ezért csinálom azt hogy edzés után whey pro.A többi időpontban meg power protein.

De csináltam már olyat is hogy vettem 1 nagy vödör csokis power proteint meg 1 nagy vödör csokis tökömtudja milyen tejsavót és egybeöntöttem az egészet+még bele ment 600g glutamin.

Ezzel ugye elég keményen feljavítom a power proteint de k*rva olcsón kijövök.

Csak hát aki volt 1-2 ismerősöm akiket keményen meghánytatott mert ízre nem 5*

2011. jan. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szarul számolsz. twinlab WPF most 10000, ami nem egy rosz protein, 1 g 5,8 forintra jön ki.


csirkemellet én tudok 1000ért, de elég botor dolog 20% nál magasabb proteintartalmat számolni (vizezik)ekkor a csmell 5ft/kiló. de ha 1200ért veszed (ami még mindig olcsó) akkor már többe van, mint a protein. A darálthús meg mégjobban vizezett.

2011. jan. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Cytogen Whey Pro esetében ~5,5Ft/gramm tiszta fehérje, míg Scitec Nutrition 100% Whey Protein-nél ~5,9Ft/ gramm tiszta fehérje értékeket kaptam, míg csirkemellnél, amit 1200Ft/kg áron számolva ami igen olcsónak számít, 20%-os fehérjetartalommal az 6ft/gramm tiszta fehérje.
2011. jan. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!