Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a judo-t...

Miért van az hogy a judo-t ennyire lenézik?

Figyelt kérdés
lenézik alatt azt értem nem tartják hasznosnak... szerintem az!
2010. dec. 15. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a leghasznosabb összevetve a box-al ,vagy a kick-box-al,mivel nem tudod annyira ezzel megvédeni magad ha már a hasznosságát nézzük egy sportnak,de meg van ennek a sportnak is a szépsége de közel sem annyira hasznos mint a többi küzdősport!
2010. dec. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
azt te csak hiszed.
2010. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem hanem tudom ha te is tudnál valamit akkor véleményt nyilvánittanál!
2010. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

8 évig judo-ztam, és azt kell mondjam, h az ott tanult technikákat lehet alkalmazni a mindennapi életben pl egy utcai verekedés során, de ez nem mindig használható, hiszen a küzdelmek alapból úgy indulnak ebben a sportban, h ráfogsz az ellenfélre.


azonban ez az utcán nem mindig alkalmazható, így pl én is inkább egy rugással kezdenék egy verekedés során, aztán egy ütéssorozattal, ám ezek mind hiányoznak a judo-ból.

2010. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20:46 Így van!
2010. dec. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
keves 3. válaszoló szerinted ha nem judoznék akk nem tennék fel ilyen kérdést... vagyis kedves 3. válaszoló én judozok és szerintem jó... akk mi a véleményetek róla mint sport? talán így kellet volna kérdezzem?
2010. dec. 16. 15:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sportnak nagyon jó, jobb mint pl a karate (persze ez csak személyes vélemény). Szerintem is lenézik, és ennek elég egyszerű oka van. A mai világban a divat világát éljük. A judo egyszerűen csak nem divatbunyó, mint pl a Kick Box vagy a BJJ. Ha utcai önvédelemre akarsz judo-t használni, akkor én a Ju Jitsu-t ajánlanám, mert ebben még megvannak azok az ütés-rúgás technikák, dobások, fojtások, leszorítások amik a judo-ból már hiányoznak. (eleve azért szedték ki, mert veszélyes volt a testi épségre, ami egy versenysportban nem előnyös, már ha nem MMA-ról vagy efféle gladiátorküzdelemről beszélünk) És persze sajnos ha már itt tartunk, szerintem a Ju Jitsu-t is lenézik, mint önvédelem, mert nem olyan divatos, mint a pl kraw maga, pedig van ugyanolyan hatásos. (Ezt azért mondom, mert én jitsu-zok, és ha megnézek egy pl egy ilyen defendós videót, hát vannak ott olyan alapvető hibák, amiket ha a mesterem meglátna sírva fakadna. De azért ugy3e a defendo az egyik legjobb önvédelmi rendszer ugye?)
2010. dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igenigen és már gondoltam arra h a Ju Jitsu az job.. azé köszi
2010. dec. 26. 19:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egy szóval sem mondtam, hogy jobb, csak akkor, ha kifejezetten önvédelemben akarod kamatoztattni. A judo egy remek sport, és egy jitsusnak is ajánlott (én a múltkor elmentem a veteránokhoz) egy-két kurzus, mert a judo által jobban megértjük pl. a dobások mechanikáját, és hogy egy feszítés/fojtás mennyire jól alkalmazható küzdelmi helyzetben. Ha tényleg meg akarod magad védeni, akkor ajánlom a jitsut, de ha ez csak mellékes, és egy dinamikus küzdősportot akarsz űzni, akkor maradj egész nyugodtan a judonál, és ne érdekeljen mit mond a sok paraszt kick-boxos ;)
2010. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
xD kösz a bíztató szavakat
2010. dec. 28. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!