Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rékával tornáztam, ropog a...

Rékával tornáztam, ropog a térdem. Szerintem valamit rosszul csináltam. Elmúlik? Így marad? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Azoknál a gyakorlatoknál vettem észre, amikor terpeszben kell állni, és guggolni, de csak térdig, aztán felállni.

A Réka a kazin azt mondta, hogy a térd ne kerüljön a boka elé, mert akkor fájni fog a térdem..

Hát én akár hogyan is próbálom, mindig elé megy, mert ha nem akkor "felborulok".

A térdem fájt, mostmár nem fáj, csak kattog, úgy szimplán, ha hajlítgatom, és ezt kézzel lehet is érezni.

Adnátok tanácsot mit tegyk? Még kezdő sportoló vagyok, némi túlsúllyal is, de szeretném jól csinálni a dolgokat.

Egyáltalán elmúlik? Mitől lehet? Porc? Izület?


2010. dec. 15. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a térd nem kerülhet a boka elé, azaz a fenekedet kell hátranyomni, mintha leülnél. Ha nem megy, mert felborulsz, akkor addig a határig süllyessz le, ahol még nem borulsz. Aztán fokozatosan belejössz. Hogy javul-e a térdropogás, nem tudom, nekem régen sokat ropogott, manapság már nem annyira, valamennyit javul, de semmiképp ne kínozd tovább, mert arra az ízületre még szükség lesz. Akkor pl ha a süllyedés végképp nem megy, vagy nem érzed így hatásosnak, akkor ahelyett végezz valami más gyakorlatot. Egyébként hogy ne borulj fel, az a fenék és combizomokon múlik, tehát azokat erősítsd.
2010. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat!
2010. dec. 15. 11:19
 3/3 anonim válasza:
Most ezt nem szivatásból, de mi lenne, ha megkérdeznéd Rékát???;)
2011. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!