Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a hiba a képpel? Átalakítot...

Mi a hiba a képpel? Átalakítottam ezt a képet 3D's-sé, de valami nem stimmel vele szerintem. Mit csináltam rosszul? (persze szemüveggel)

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 27. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Min nézed? 3D tv-n legalább?
2011. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
először is ha jól látom, akkor a jó öreg "kék-piros" 3D technológia van alkalmazva, tehát nem kell hozzá 3D tv... de a gond szerintem az, hogy Te is láthatod, hogy a kék és a piros le és fel van eltolva, holott jobbra és balra kellene, hogy eltolva legyen, mi van akkor ha felveszed a szemüveget, és úgy nézed meg a képet, hogy elforgatod 90°-al, hogy merre azt nem tudom, de próbáld meg mindkét irányba... :) habár egyik irány elvileg mélyebben lesz a dolog, másik irányban meg ki fog domborodni... :)
2011. jún. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hu tényleg ha elfordítom akkor jobban érződik a hatás :)

Hát a felső réteg alsó réteghez képest való elmozdításánál akadtam el, és elolvastam egy tutorialt erről. Abban azt írta, hogy 3 pixellel/jobb nyíllal jobbra, és 3-mal le kell mozgatni, továbbá free transform -nál -1,1 fokkal elforgatni. Ez miatt vannak a széleknél azok a csíkok, ahol csak az egyik réteg látszik.

Szóval akkor jobb lenne ha egyáltalán nem forgatnám, és nem is vinnék leljebb semmit, hanem csak a felső réteget mondjuk 2vel vinném jobbra, az alsót 2vel balra? Köszönöm a segítségedet.

2011. jún. 28. 00:03
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és igen, a jó öreg technika van alkalmazva, az egyiknél a piros csatorna van lehúzva, a másiknál a zöld, kék.
2011. jún. 28. 00:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz 3d ha eltologatod a rétegeket ugyanazon képről.

Fotózz két képet, miközben a gépet mozgatod el annyival mint a szemeid közti táv. Természetesen a téma özepe ugyanott legyen.

Ezeken húzd le a színeket és tedd egymásra. A baloldali kép a szemüveg bal színével, a jobbos a jobbal.

2011. jún. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!