Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túlzabálom magam, vagy genetika?

Túlzabálom magam, vagy genetika?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, h 17éves csajszi vagyok,170 cm és 67kg. Az elmúlt 3 évben voltam már edzéssel 60kg is(65ről), aztán azt abbahagytam, beálltam 63ra. Ezt tarrtottam is egy darabig, aztán egy év eltelt, lett 65,vissza fogyival 60ra, ami után 7 hónappal szép folyamatosan elértem h most 67 legyek:D Nem vagyok dagi, de van egy kis pocak..:P van h félnapig eszembe s ejut h egyek,d edvan h megkívánok egy kis zsíroskenyeret pardicsommal,és akkor abból bevágok v 3at, meg császárszalonna,töpörtő,1tábla csoki(nyilván nem napi rendsz.)... amivel nem is lenne baj,de nem este, de igen igen nekitudok feküdni,meg van h ez 8fele jut eszembe... persze utána jön a lelkiism.furdalás..:D Szócal ismét elkezdek edzeni (annakidején erngeteget használt, 2évig megmaradt az elért súlyom+kinézetem... )

Arra lennék kíváncsi, hogy ha mostmár figyelek a kajára, nem zabálok mnikor rámjön, szépen fokozatosan átállok a rendszeres és az edzéshez illő tápl.ra akkor jó eredményekre számíthatok, vagy esetleg gyárilag lennék pocakos,és megkell szenvedjek mindedn grammért?

köszi a válaszokat:)


2009. jan. 20. 23:06
 1/4 A kérdező kommentje:
"aztán egy* év eltelt, lett 65" - *2t akartam írni,bocsi :)
2009. jan. 20. 23:07
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre csak azért nem könnyű vagy/vagyilag felelni, mert a génjeidet nem ismerem, de a "túlzabálás" viszont esélyes. Ettől függetlenül lehet, hogy genetikailag is hajlamos lehetsz a hízásra, ami valószínűleg később fog gondokat okozni. Saját tapasztalataim alapján az a véleményem, hogy éppen a "félnapig eszembe sem jut, hogy egyek" lehet a megoldás kulcsa. Ha rendszeresen eszel normális adagokat, kevésbé jöhet rád az esti kívánósság. Ha elhatároztad és töretlen akarattal végig is viszed, biza jó eredményekre számíthatsz, ha a kajára és a mozgásra egyaránt figyelsz. Azt javaslom, ne naponta méricskéld a grammokat, mert előfordulhat, hogy attól törik le a lelkesedésed, hogy egyik napról a másikra nem fogysz. Javaslom neked a testsúlynapló vezetését, amit itt pl. neten a Házipatika oldalon is megtehetsz, és kommentelheted akár minden mérlegeléskor, hogy éppen hogy érzed magad. Ha betartod a fokozatosságot, nem lesz olyan nyűg, viszont hagyj időt a szervezetednek is az átállásra. Soha ne koplalj, mert azzal a szervezeted vészüzemmódra áll át és lelassítja az anyagcserédet, ami megint nem jó. Szóval jutalmazd magad sok gyümölccsel és változatos, rendszeres mozgással, jól elosztott, megválogatott kajákkal akkor is csodákra leszel képes, ha "így jöttél ki a gyárból". Sok sikert és kitartást!
2009. jan. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A test alkata függ a genetikától is, persze. DE! Azt az állapotot általában megszokja, amit 1-2 évig tartasz. Tehát ha lefogysz, akkor ennyi ideig ügyeljél a súlyod megtartására, utána könnyebb lesz- de közel sem automatikus... Ahány test, annyiféle.

Este minden, még a levegő is hízlal- engem is. Becsapni úgy szoktam magam, hogy én esténként sportoltam. Fogyásra a futás, úszás, az aerob sportok jók, de csak akkor ég a zsír, ha lihegés nélküli tempóban, legalább egy órát tart a zsírégető edzés. Hiszen az első fél órában még csak a véred cukortartalmához nyúl hozzá a tested, utána jön a zsírbontás-amihez oxigén kell, ha lihegsz, ez nem jut be elégségesen a testedbe.

Figyeljél a naponta bevitt zsír- és szénhidrátmennyiségre! zsír kell az ebben oldódó vitaminok, szénhidrát pedig az agyműködés miatt (is), de van különbség egyszerű és összetett szénhidrátok között, ami azok feldolgozását illeti. Ez így hasznosabb, mint a kalóriaszámlálás. A gyümölcsökben is - nem mindben- soka cukor. És nagyon igaz, hogy sokszor egyél kevés nem hízlalót, ezzel folyamatos munkára kényszeríted az anyagcserédet, ami ettől felgyorsul. Míg, ha koplalsz, egy szem zöldborsót is maximálisan hasznosítasz, mert a test azt hiszi háború van.:), lehet, hogy sosem kap többé enni és mindent elraktároz- zsír képében.

Nagyjából ezek a sikeres és tartós fogyás alapjai.

Sok sikert Neked!

2009. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi még1x mindekettőtöknek a megerősítést és bíztatást, jól esik!:) reméljük a legjobbakaT!
2009. jan. 21. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!