Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok 60 kg. Hízni...

14 éves vagyok 60 kg. Hízni szeretnék ezért elkeztem sportolni heti 3 szor úszok 1 órát és otthon mellete 2 10 kg sulsyyzóval erősitek. A kérdésem h mikor végezem az erősítést edzés után másnap v edzés előtt? és edzés után mit fogyasszak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor csináld a súlyzózást, amikor jól esik, egy óra úszás szinte bele sem számít. Az súlyzós edzések után pár napig ne súlyzózz. (pihenőidő az izmoknak) Edzés előtt CH, utána CH+fehérje.

Bár az az igazság, hogy egy darab kézisúlyzóval elég korlátozottak a lehetőségeid, és inkább keresned kéne egy konditermet, mert így sok hatása nem lesz.

2010. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha hízni szeretnél ne kondiz ne súlyzóz ne járj uszodába egyél sokat mivel azt írtad fogyás helyett:D
2010. dec. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam.Tömeget akarok növelni
2010. dec. 8. 15:50
 4/7 anonim válasza:
nagyon is van hatása az otthoni gyakorlatoknak kézisúlyzóval. Főként bicepszre, tricepszre, vállra, mellre. Én 4 hónapja edzek így és nagyon szép eredményeket értem már el.
2010. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
14 évesen nem kell se tömeget növelni, se gyúrni. Még egyáltalán nem fejlődött kis a tested. Se a csontozatod, se a regeneráló képessége, se az izületeid....stb. Később, felnőtt korodban, nagyon sok fájdalmaid lesznek. Az úszást, futás, akár valamilyen küzdősport tökéletes, és nagyon sokat is erősít. Ha tisztességesen csinálod ezeket, akkor is lesz szép izmod. Inkább neked a szálkásítást ajánlom. 14éves és 60kg az szerintem nem olyan kevés, bár nem tudom milyen magas? A lényeg: nem ajánlom a súly emelést. Ráérsz 4év múlva, talán.
2010. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha tömeget akarsz növelni, akkor húst egyél hússal, és az edzés előtt tedd. Perszene közvetlen előtte, hanem kaja pihi/emésztés és tolod neki!
2014. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatok saját testsúllyal? Húzódzkodás, fekvőtámaszok. 14 évesen szerintem inkább ez, minthogy kinyírd magad egy konditeremben. A helyedben egy nap úszás, egy nap súlyzózás rendet követném. Edzés után mindig fehérje és szénhidrát kell. Csirke rizzsel az nyugodtan mehet.
2014. jún. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!