Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mondana vki egy jó módszert...

Mondana vki egy jó módszert arra hogy a tériszonyomat hogyan küzdhetném le?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 12:16
 1/4 Saten ‫҉ ***** válasza:
100%
Minden félelmet le lehet küzdeni ha szembesül vele az ember. Menj valami biztonságos magas dologra és tölts el egy kis időt ott.
2010. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
50%

A múlt század hatvanas évei óta számos gyógymód és terápia létezik a fóbiák kezelésére. A tériszony és a klausztrofóbia hatékonyan kezelhető gyógyszerekkel. A krónikus eseteknél kiváló hatást érnek el a nyugtatók, antidepresszánsok.


Bővebben:

[link]

[link]

2010. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 geeno válasza:
100%
Erre tudok egy nagyon egyszerű megoldást.Én is tériszonyos voltam és egyszer pár haverrel elmentünk a focipájára és a pája mellett volt egy marha magas kémény és megpróbáltam fölmászni , de nem ment.Végül összeszedtem magam és fölmentem.Szóval te is próbáld meg leküzdeni.
2010. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szembesítés mindenképpen elkerülhetetlen, viszont ezt csakis önszántadból és biztonságos körülmények között érdemes csinálni. A dolog kulcsa, de tényleg a legfontosabb az egészben, hogy igyekezz fokozatosan, mélyen a tudatodba építeni, hogy a félelmed irracionális. Azaz menj fel olyan magasra, ahol már kicsit kényelmetlenül, kellemetlenül érzed magad, nézegess lefele, és közben tudatosítsd magadban, hogy az csak mélység, nem ugrik fel, hogy beléd harapjon vagy hasonlók, csak szimplán mélység, és semmi bajod nem eshet, hiszen miért esnél le? Még a természetes reflexeid is védenek, hülye meg nem vagy, hogy leugorj, innentől fogva semmi értelme és alapja a félelmednek. Semmi esélye, hogy bármi bajod is történjen. Felesleges nagyon magasra menni, hiszen az csak hátráltatja a tudatos funkcióid, racionalitásod kibontakoztatását, és ha már sikerült a biztonságérzetet tudatosítani magadban, akkor meg már úgyis tökmindegy, hogy milyen magasan vagy.

Megértelek, nekem is volt egyfajta fóbiám korábban, egy idő után a dolog ereje elkezd kopni, aztán szembenézel vele, és hipsz-hopsz elmúlik. :)

Hajrá! Sok sikert kívánok!

2010. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!