Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudom növelni az...

Hogyan tudom növelni az ütéseim erejét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is meg kell tanulni helyesen ütni, vagyis azt, hogy az egész testsúlyod benne legyen az ütésben. Egy ütésnek bokából kell indulnia, mald a láb izmain keresztül kell vezetni az erőt, majd a csípőt kell beleforgatni, ezután jönnek a törzs izmai, a hát, a váll, majd a kar, és a csukló. Az ütés erejét úgy is fokozhatod, hogy az utolsó pillanatban, a becsapódás előtt bezárod a kezed. Meg kell tanulni összekordinálni ezt a mozdulatsort. Emellett persze még kell edzeni:zsákolni, fekvőtámaszozni(de gyorsan!), és ami nekem a kegjobban bevált: kezedbe veszel egy nagy súlyzót, és 4*8-at ütsz vele mindkét kézzel. Ennél a gyakorlatnál is nagyon fontos, hogy gyorsan csinál, mert ha nem, akkor belassulsz tőle! Én az ütőerőmet így növeltem otthon, a bátyámmal edzve, évekig, és mikor lementem boxolni, sokkal nagyobbat ütöttem mindenkinél, még a nálam nagyobbaknál ,és a felnőtteknél is.(Mondjuk technikailag finoman szólva is gyenge voltam, de akit eltaláltam, az kifeködt:DXD9 Jó gyakorlást kívánok, remélem tudtam segíteni!:-D

16f

2010. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

technikával??


Vagy internetes táv-ráolvasással, mert itt ennyiből kb. ennyit tudunk segíteni.

2010. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A helyes technika megtanulása szerintem a legfontosabb.

Egy jó ütésben benne van az egész test. Mozog a csípő, a láb, a felsőtest izmai,és a kar állása sem lényegtelen. Ha a technika teljesen rendben, akkor jönnek az ütőerő növelésére irányuló feladatok. Mint pl. ez:

http://www.youtube.com/watch?v=Ck8JKit-PlE (óvatosan ezzel!)

Vagy még egyesek ajánlják a tapsolós fekvőtámaszt is.

2010. dec. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1. és 3. köszönöm sokat segitettetek azért még várom a válaszokat
2010. dec. 5. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
A medicinlabda dobálás is jó rá,a fentebb felsoroltak mellett.
2010. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen irányú erőt leginkább úgy szerezhetsz, hogy sokat zsákolsz olyan módon, hogy teljes erővel és gyorsasággal ütsz, de sokszor keveset, mondjuk hármat-ötöt karonként, pihensz egy percet, újra ütsz párat, tényleg keveset, viszont teljes erővel. Válassz ki öt technikát, amit csiszolsz (egyenes, horog, felütés, meg ami tetszik) és a fent leírt, alacsony ismétlésszámú sorozatból csinálj ötöt minden technikára. Tehát a dolog kábé így néz ki:

Karonként öt egyenes ütés - egy perc pihenő - Karonként öt horog - egy perc pihenő - Karonként öt felütés - egy perc pihenő - Karonként öt más technika - egy perc pihenő... És így tovább. Ezután kezded az elejéről, és ötször végigcsinálod ezt a láncot. Ezt a fajta edzést mindig pihenten kezdd el, és a hét öt-hat napján gyakorold! Ezzel alaposan felnyomhatod rövid idő alatt az ütő- és rúgóerődet.

Mivel nem tudom, milyen küzdőportot vagy harcművészetet űzöl, ezért csak általánosan írtam a technikákat, amik a legtöbb harcrendszerben megtalálhatóak. Ha valami speciális harcrendszert űzöl, amire más technikák jellemzőek, akkor is összeállíthatsz hasonló láncot, csakis azt kell szem előtt tartanod, hogy a választott öt (vagy akár kevesebb, de több semmiképp!) technika a harcrendszered által leginkább igénybe vett izomcsoportokat mind alaposan megdolgoztassa!

E mellé súlyzós edzést vagy egyéb erősítést csak kiegészítésként, kisebb hangsúllyal végezz, és mindenképpen az edzésnap végén, és csak olyan intenzitással, hogy a másnapi zsákolásnak ugyanolyan pihenten állhass neki.

Sok sikert kívánok!

2010. dec. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát én sem tudom pontosan milyen edzést végzek, régen gyúrtam most ugy néz ki hogy 15 percig fekvőtámasz percenként 20 majd amikor nem birom már csökkentem, egy kis súlyzózás vállra, ugrálókötelezés, has, 15 percig boxzsák ütése. Ezt csinálom 2 naponta.
2010. dec. 6. 07:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az edzés megfelelő a kondícióhoz, viszont a gyorsaság fejlesztéséhez tökéletesen alkalmatlan. Kövess egy megbízható módszert, születtek itt nagyon jó és hasznos válaszok!
2010. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!