Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lányok, ti hogyan edzitek az...

Lányok, ti hogyan edzitek az "integető izmotokat"?

Figyelt kérdés
Szülés után nagyon megvastagodott a karom. Már szépen lefogytam, alakulnak a lábaim is (zumbára járok heti kétszer), de a karom alig változik valamit. Csinálok fekvőtámaszokat de mit tehetnék még? A válaszokat előre is köszönöm! :)
2010. dec. 1. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
És miért gondolod, hogy a fekvőtámasztól majd bármi is változik? Mert hogy zsír nem megy le az biztos. (helyi zsírégetés még mindig nincs!) Menj el futni, plusz figyelj a kajára.
2010. dec. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves első válaszoló. De, a futástól miért menne le onnan bármi hatékonyabban, mint pl a fekvőtámasztól? A futás vajon milyen módon erősíti a karomat? Nem írtam ugyan ki, de hasznos választ várok.
2010. dec. 2. 09:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy az étkezésem a lehető legideálisabb, mióta nem szoptatok, addig viszont bőven vittem be szénhidrátot, hogy szaporodjon a tejem. Mára már minimális a szénhidrát bevitelem, igyekszem nem csak a mozgással segíteni a testem működését.
2010. dec. 2. 09:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Akármilyen furcsa, az első válaszoló nem írt butaságot, igaza van. Attól, hogy a kezedről szeretnél fogyni, hiába próbálnál csak a kezedről fogyni, nem menne. Ennek az az oka, hogy az emberi test nagyon okosan van összerakva: onnan használja el a felesleget, ahol a legtöbb van. Fekvőtámasszal izmosíthatsz a karodon, de fogyást inkább futással, úszással érhetsz el. Neked úgy tűnhet, hogy futás közben inkább a lábaid dolgoznak, és a karod kevésbé. De vedd figyelembe, hogy a mozgáshoz energia kell, ezt pedig a tested a karod feleslegéből fogja fedezni.
2010. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért gondolom, hogy a futás hasznosabb mint a fekvőtámasz mert nincs helyi zsírégetés! Ez tény!

Nem fogsz attól a hasadról fogyni, mert felüléseket csinálsz. Itt is ugyanígy van. A karodról a zsírt eltüntetni zsírégető edzéssel fogod tudni, azért írtam amit írtam.

2010. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Megpróbálom magam rávenni a futásra, de ezek szerint a zumba nagyon is hatékony ebből a szempontból, nem? Egy órán keresztül folyamatosan mozgok, olyan szinten, hogy nekem, aki sosem, még a legnagyobb kánikulában sem izzadok, csurom víz lesz a pólóm, hajam... Köszönöm!
2010. dec. 2. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, az hatásos lehet.
2010. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegnap ismét voltam zumbázni, és megkérdeztem az oktatót is, hogyan lehetne csapást mérni az integető izmomra. Azt mondta, hogy pici súllyal (1/2 vagy 1 kg-ossal) súlyzózzak oly módon, hogy hátraeresztem a vállam fölött a kezemben lévő súlyt. Elég két naponta 3x20-at megcsinálni ebből, és az hatásos lesz. De azt is mondta, amit ti, hogy a teljes test mozgatása sokat segít ebben.
2010. dec. 3. 11:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván hülyén jön ki, hogy én mondom, de szerintem az edződ hülyeséget beszél. 3X20 darab gyakorlatnak egy egy kilós súlyzóval semmi hatása nincs. Zsírt nem égetsz, izmot nem építesz ennyi idő alatt, és ilyen súllyal. Sokan hiszik, hogy a magas ismétlésszámú, alacsony súllyal történő gyakorlatok szálkásítanak, de ez nem igaz. Lásd első első tévhit itt:

[link]

2010. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!