Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi válthatja fel a futást?

Mi válthatja fel a futást?

Figyelt kérdés
A futás a hosszútávú állóképességet is fejleszti nem..és h ezt mi válthatja fel?
2010. nov. 27. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
biciklizés esetleg
2010. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Miért akarod leváltani a futást? Mert az állóképesség fejlesztésére sztem ez a legjobb! Talán még az aerobic, kickbox jó.
2010. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben a kérdésed arra irányul, hogy milyen gyakorlatnak jobb az állóképesség-fejlesztő hatása, mint a hosszútávfutásnak? Ha igen, a válaszom a következő:

Szerintem az intervallumos futás (amikor lazább és kifejezetten erős, kemény tempójú futást meghatározott időközönként váltakoztatod) sokkal hatékonyabb mind zsírégetés, mind állóképesség szempontjából, ráadásul kevesebb időbe is kerül.

Ezen kívül a ballisztikus kettlebell-gyakorlatokat (lendítés, szakítás) tudom még nagyon ajánlani, amik mind az erőre, mind az állóképességre brutális hatással vannak. Igen megoszlanak a vélemények arról, hogy a kettlebellezést szabad-e csak szakirodalomból tanulni, vagy muszáj a szakképzett edző segítsége. Egy korábbi kérdés nyomán kialakult vita alapján rád bízom a döntést, hogy melyik tábornak ítélsz nagyobb bizalmat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

Mielőtt félreértenéd, a hosszútávú futás egy remek és önmagában szinte nélkülözhetetlen gyakorlat, viszont bizonyos téren a hatása sokak által erősen túlbecsült. Szóval ha durvításra vágysz, én azt javaslom, hogy végezd állóképességed javítására az intervallumos futást és/vagy ballisztikus kettlebelles gyakorlatokat, de a hosszútávú futást azért őrizd meg, csak eseteg jóval kisebb hangsúllyal, heti kétszer bőven elég a többi mellett, még a heti csak egy sem túlzás.

Ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan kommentet vagy privát mailt!

Sok sikert kívánok céljaid eléréséhez!

2010. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szaladás.
2010. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tartalmas válaszokat
2010. nov. 27. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon utálsz futni, akkor biciklizés vagy úszás.:) Mindkettő nagyon jó, mert nem terheli nagyon le az ízületeket.:) Esetleg még ugrálókötelezés.:)
2010. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem...Nem utálok futni....sportos alkat vagyok xD

csak kíváncsi voltam...és még1-szer köszi a válaszokat

2010. nov. 28. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!