Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A hasam helyére próbálok...

A hasam helyére próbálok izmot csinálni. De jó ez?

Figyelt kérdés
2 méter magas vagyok 80 kg kezdek haladni a jó testsúly fele, de a hasam nem tetszik.. Nem nagy, de hály van rajta.. Próbálom leadni ilyen napi 2X50 felülésekkel! Ez jó ha minden nap csinálom?Izomlázam már nincs.. Az azt jelenti már fejlődik.. De én ugy gondolom hogy a felüléstől csak az izmokat erősítem amik csak akkor látszanak ha feszes a has.. Mivel adjam le? Segítsetek kérlek beneteket! Köszönöm
2009. jan. 14. 21:48
 1/10 anonim válasza:
52%

szerintem a zsírt kell át dolgoznod izommá. És szerintem jo uton haladsz mert a felülés az egyik legjobb, de kombináld oldalsö hasizomra is, plussz hasprést is csinálj hozzá és pár honap és siker lesz. Bár ahogy irod h milyen magas vagy nem hiszem h az a 80 kg sok lenne és még zsír is lenne rajtad, de ezt te tudod.

kitartás!!

2009. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyi zsírégetés NEM LÉTEZIK! Ez biológiai tény. Gondolkozzatok már egy kicsit!!! Szerintetek a fogyás úgy működik, hogy te most elkezdesz pl felüléseket csinálni és az ebben résztvevő izmok úgy kapnak tápanyagot, hogy a felette lévő zsír csak úgy beléjükmegy? Ilyen nincs! A Tök mindegy milyen mozgásformát végzel, ha az zsírégetéssel jár (magyarul aerob mozgásforma), akkor a zsír először a véráramba megy, a vér elszállítja a májba, a máj oxigén segítségével lebontja glikogénné(ami a szervezet számára az egyetlen szénhidrát fajta, amit fel tud közvetlenül használni, mint energiaforrás), amit szintén a vér elszállít a dolgozó izmokba...

Tehát TÖK MINDEGY, hogy milyen izmodat edzed, mert a testednek ugyanannyiba kerül kivonnia a zsírt a hasadról, mint a nyakadról mondjuk és az, hogy mégis honnan teszi, pedig genetikailag meghatározott alkati kérdés.


A testsúlyt növelni és zsírt égetni egyszerre NEM LEHET!! Nem bonyolult ez annyira szerintem. A testsúlynövelés és a zsírégetés egymás ellentéte. Pusztán ennyi a probléma.

Csak ismételni tudom magam: gondolkodjatok!

Mitől megy le a zsír? Attól, hogy kevesebb kalóriát fogyasztunk, mint amennyit elhasználunk. Mitől a nő a tömegünk? Attól, hogy több kalóriát fogyasztunk, mint amennyit elhasználunk. Vajon lehet csinálni a kettőt egyszerre?

2009. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

"szerintem a zsírt kell át dolgoznod izommá." Biológiából egyes!

Ha ilyen szinten nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor minek adsz tanácsokat?

2009. jan. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, azért nem látod még a kockákat, mert igaz képződik az izom, csak sajnos a zsírréteg eltakarja. Sokan ilyenkor esznek kétségbe, mert nagyobb lett a hasuk.

Fontos, hogy az erősítő edzéseket kiegészítsd kardió edzésekkel is. Amelynek a célja, hogy megtaláld a zsírégető zónádat, amikor a pulzusod olyan magas, hogy nem szénhidrátot, hanem zsírt bont a szervzet. Ez nem egy gyors tempójú futást, inkább csak egy kocogást jelent. Ezt legalább 40 percig kell csinálnod, mert akkor van értelme.

Petranova

2009. jan. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne innen, hanem a testépítők válaszaiból indulj ki. [link]

Itt válaszolnak is neked, ha értelmeset kérdezel. Én is itt kezdtem anno.

Te ,a 200 cm-hez nem kevés a 80 kg?

2009. jan. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy hasra meg talán lábra megy a 80kg de karra meg válra nem, a csontom kilátszik.. Ezért kezdek el gyúrni, az már oké hogy a hály az attól megmarad hogy növeled a hasizmodat mert igaz is hogy takarja és azt teljsen más képpen kell leadni! De arra gondoltam ha nincs rajtam zsír pld a válamon hanem a csont is kilátszik, akkor oda hogy csináljak izmot? Az izom nem a zsírból keletkezik? Köszi az essig válaszokat..
2009. jan. 15. 15:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Uram Atyám! Az izom hogyan keletkezne már a zsírból? Ellógtad a biosz órákat, vagy mi?

A zsír zsírból van, az izom meg jórészt fehérjéből. Ennek a két szövettípusnak nincs egymáshoz semmi köze! Nem lehet a zsírt átdolgozni izommá, sem az izmot zsírrá stb. A zsír attól lesz, hogy több kalóriát fogyasztasz, mint amit elhasználsz, az izom pedig abból lesz, hogy az edzés által okozott trauma (mikrosérülések, gyulladások) kijavításakor (regenerálódáskor) beépülnek a tápanyagok az izomba és megvastagodnak az izomrostok, ezáltal alkalmazkodik az izomzat a terheléshez.

A súlyzós edzés anaerob edzés, azaz jelentős oxigén felhasználása nélkül fejtünk ki nagy erőt, rövid ideig. Ehhez nem nyújthat tápanyagot a zsír, mert a zsírbontás lassú folyamat. Ilyenkor az izmoknak azonnal kell a tápanyag, így az izom egyrészt saját magát bontva, másrészt a véráramban és az izom glikogénraktáraiból nyeri a tápanyagot, ami nem más mint glikogén, a szervezet számára egyetlen szénhidrát, amit fel tud használni. Valójában ezért van szükségünk szénhidrátokra.

A zsírt aerob mozgás során bontjuk le (magyarul égetjük). Ez a folyamat úgy zajlik, hogy a zsírt a szervezet kivonja a zsírszövetből, bekerül a véráramba, az elszállítja a májba, a máj oxigénnel glikogénné alakítja, és ezt a glikogént juttatja el a véráram az izmokba. Ez olyan tevékenység során történik, ami nem jár azonnali nagy erőkifejtéssel, ilyen pl a séta, de az alvás is. Van még kardió mozgás is, ami a kardióvaszkuláris rendszert terheli meg legjobban, ez intenzívebb, mint az aerob. A kettő közötti különbséget az edzettségi szint határozza meg, mert egy edzett embernél akár egy maratoni futás is lentmaradhat az aerob fázisban.


Remélem most már érthető...

2009. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen! Megvilágosodtam! Köszönöm!
2009. jan. 15. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondok egy okosat. A hosszabb ideig (több, mint fél óra) tartó bringázás kiváló a has hájtalanítására. Persze ne sétabringázást képzelj el, úgy kell csinálni, hogy végig meg legyél erőltetve kissé, mintha egy enyha emelkedőn nyomnád felfelé vagy vinnél valakit a bringán komolyabb tempóban. Egy boxoló haverom küzdött évekig a hasával de semmi sem hozta le a felesleget, a felülést tényleg lehet a végtelenségig fokozni, amitől az izom ráépül ugyan de a háj attól megmarad. Az elöttem válaszolóval is teljesen egyetértek amúgy. Sőt, a futás is marha jó csak az is több, mint fél óras legyen.
2009. márc. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ÓÓ ez jó.. Köszönöm mindenkinek!
2009. márc. 24. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!