Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki vegetáriánus, vagy...

Ha valaki vegetáriánus, vagy valami olyasmi :D, és nem igazán eszik húst, az nagy hátrányt jelent a testépítésben?

Figyelt kérdés
Gondolom igen, de esetleg van valami amivel "helyettesíteni" lehet a húúst?
2010. nov. 17. 14:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hátrányt jelent mivel nem fogyasztasz ANNYI fehérjét..., mert a zöldségben is van fehérje de közel sincs annyi mint a fincsi husiban :)
2010. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem bírsz normálisan kajálni, normális ételeket akkor magas ívben kerüld a testépítést!
2010. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nos, az hogy magas ívben kerüljem a testépítést , ezt azért erősnek találom. Eszemben sincs abbahagyni, és ugyanúgy eszek tojást is és ,pl ,meg turmixokat iszom , sőt még szőlőcukrot, dextrozt is szoktam enni , táplálékkiegészítőt nem vettem eddig, de lehet hogy veszek hogy ezzel is tudjam pótolni esetleg a fehérjéket. Meg az ilyen rizs-es cuccokban is van , nem?


De nem tudom ,hogy melyik lenne jó szóval , ha valaki tudna ajánlani egyet az jó lenne.


Szóval , nyilván nem eszem úgy húst ahogy kellene, és még az étkezésem sincs így teljesen rendben de azért nem hagyom abba az edzést.


Csak az érdekelt volna, hogy nagyon nagy hátrány-e ez, és hogy van -e valami külön nem hús eredetű étel , ami esetleg nagyon jó.


Hogy hátha van itt valaki aki hasonló helyzetben van .

2010. nov. 17. 14:41
 4/11 bénabéla11 ***** válasza:

figyelj, ha nem eszel hust az baromi nagy hátrány...


egyébként azt irtad hogy vegetáriánus vagy, azok meg nem esznek tojást se...de mind1 is...


tippem a nagyonzsirszegényturó és a tojásfehérje...


itt nézz körül

[link]

2010. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Látod , nem baromságból írtam, ezért 59%ban hasznosak a válaszaim mert fáj az embereknek az igazság!
2010. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak annyiban hátrány, h a húsnak van a leggazdagabb aminosav profilja. Amúgy szedhetsz fehérjeport,túró,tojás, a hüvelyesekben is sok a fehérje és ha annyira nem vagy vega, akkor ehetsz halat.

Andreas Cahling

[link]

ő vega testépítő, ráadásul az átlag ember céljaihoz már ez is sok, úgyhogy nem olyan nagy hátrány ha egyáltalán az.

2010. nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

jó ez igaz is , hogy nem teljes mértékben vagyok vegetáriánus csak pl nem eszem meg a csirkét, meg még 1-2 más ilyen húst. De amúgy pl a halat azt megeszem szóval lehet hogy inkább a válogatós a jó szó rám .

megnézem azt az oldalt amit linkeltél ,köszi.

amúgy meg 59%os, én értékelem az őszinteséget, de amit írtál azt nem tartom teljes mértékben igaznak . Ettől függetlenül én nem pontozgatok itt senkit sem :D, gondolom nem is érdekel túlzottan ez titeket .


köszönöm a válaszokat.

2010. nov. 17. 16:51
 8/11 Böse ***** válasza:

Elméletileg nem volna probléma, ha nem eszel húst, más forrásból is lehet fehérjét enni, csak a gyakorlatban körülményes.

1. a tojásnak ki kell dobni a sárgáját, ha nem akarsz elhízni, ami elég drága mulatság

2. a zsírszegény túrónak nagyon alacsony a fehérje tartalma, tehát relatíve drága

3. a tengeri halnak szar íze van, kivétel a tonhal, de az meg drága

4. a protein por viszonylag olcsó, jó minőségű, praktikus, viszont nem lehet ezen élni, max napi 2-3 adagot lehet inni hosszabb távon

2010. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bénabéla11 ***** válasza:
az hogy a tengeri halnak szar ize van az csak a te egyéni véleméyed...nem tény...
2010. nov. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
zsírszegény túrónak gyenge a fehérje tartalma. Év poénja:D 100g túróba 15-17g fehérje van, 100g húsba 20, szerintem azért annyira nem sz@r...
2010. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!