Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Felülésektől, miért a lábam fáj?

Felülésektől, miért a lábam fáj?

Figyelt kérdés

helló!először is bocsi, lehet rossz helyre írom,de nemtaláltam jobbat ennek a kérdésnek.

a lényeg h szakácsnak tanulok,én életembe kis sovány csaj voltam, már mindenki azzal piszkált miért nem eszek, pedig én ettem, csak nem tudtam hízni. az elmúlt fél évbe híztam 6-7 kg-ot, ami egyesek szerint jól áll, sőt jól is jött, én is örülök ennek, csak az a gáz, hogy hasra ment nagy része:S

lett egy bájos kis pocakom.persze most meg az van h 'terhes vagy?' :D:D dehát nem.de ez a pocak kicsit aggaszt már engem is.

mellettem a párom is ugyanígy megpocakosodott, és ő is zavarja az ő pocakja, az enyém elvileg nem, én mégis le szeretném adni.

nem kezdek őrült fogyókurába mert szerintem nem lenne sok értelme. csak annyira gondoltam h minden este felülésezek és hasonló hasizom erősítő dolgokat csinálok.

2 napja kezdtem csak el, és reggel vártam a nagy izomlázat a hasamba, viszont alig van valamennyi, viszont a combom annyira fáj, hogy minden lépésnél érzem.

magyarul nem is hasnak tettem ezzel vmit, hanem a combjaimnak?


és miért azok fájnak? elrontottam vmit?:S

combommal nincs semmibaj, nem szeretném ha vékonyabbak lennének. Párom szerint az a baj,hogy nem hasizommal ültem fel, hanem felülésnél úgy húztam fel magam, a lábammal.Viszont mikor csináltam egy idő után már fájt a hasam.



szóval most mi van? mit rontok el?



köszi


18L


2010. nov. 4. 08:59
 1/10 bénabéla11 ***** válasza:

aranyos vagy h ilyen részeletesen irtal:D


először is a lábad azért fáj mert rosszul csinálod a felülést...próbáld meg beakasztani valahova vagy kérd meg a barátodat hogy fogja le... és amikor csinálod akkor koncetrálj a hasadra...ne segits be más izommal...


másodszor pedig, ha fogyni akarsz tudnod kell az első és legfontosabb szabályt: NINCS helyi zsiregetes, tehát nem tudsz fogyni csak a hasadról, vagy a lábadról...


te szakácsnak készülsz, az nagyon jó mert rengeteg mindent tudsz a kajákról, igy tudsz magadnak késziteni egy csomo olyan kaját amikben soka fehérje de kevés a szénhidrát...


tehát, mindenképpen fogyozni kell, csak felüléstől semmi nem fog változni...kivéve hogy a hasad erősebb lesz

2010. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bénabéla11 ***** válasza:
ja, és van olyan témakör hogy sport és hogy fogyókúrák...bármelyikbe beirhattad volna:D
2010. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
felülést ne kinyújtott,beakasztott lábbal csinálj,mert szétcseszi a csípődet meg a gerincedet! tedd tarkóra a kezed,húzd fel talpra a lábadat,és félig ülj csak fel,így csak a hasizmod fog dolgozni.ezt nekem gyógytornász mondta,és tényleg nem fáj semmim,mióta így csinálom.
2010. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bénabéla11 ***** válasza:
persze persze...a felülés behajlított lábbal jó, de azé be lehet akasztani, mármint kitámasztani azé csak kő:D
2010. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát le lett fogva a lábam, vagyis, rajta ültek és úgy felüléseztem :D:D de egyébként lehet hogy ténylg lábbam húztam fel magam, mert ahogy hátrafeküdtem, a következőt íúgy csináltam, h egy picit felemeltem a fenekem, lendületet adtam:D szóval sztem ezzzel csaltam picit:\ így pedig tényleg a lábammal húztam fel magam. na akkor ma már odafigyelek erre:D

egyébként futni akartam még elmenni, csak nagyon nincs erre időm, max otthon szoba biciklizni, de azzal nemhiszem h lemegy a poci:\


amúgy úgy szoktam csinálni h csinálok annyi felülést, amennyit tudok,aztán pihenek egy 5 percet, és utána úgy hogy felülök, és úgy maradok egy percig, vagy amíg tudok.akkor eléggé érzem a hasam. meg úgy,hogy nem engedem vissza magam teljesen felülésnél.


köszi ,várom még a válaszokat:)

2010. nov. 4. 16:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a felülésektől önmagában nem fog eltűnni a zsír. Ahhoz diéta+aerob edzés (pl. futás) kell.
2010. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bénabéla11 ***** válasza:
ahogy irtam az elején és ahogy irta az utolsó is...a hasazás nem jó a zsir ellen...a szobabicikli viszont igen...menj rajta napi 1 órát tvnézés közben...jo lesz az...a hasazást meg csináljad csak mert jó az...csak nema fogyásra:D
2010. nov. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem:D:D szóóval akkor ha szoba biciklizek pl naponta egy órát, akkor le fog menni az a kis zsír?:D
2010. nov. 6. 11:37
 9/10 bénabéla11 ***** válasza:

figyelj pontosan ezt nem tudja neked megmondani senki, neked kell bemérned hogy mennyivel fogysz le...

rengeteg midnentol fugg...de főleg a kajálástól...a biciklizés intenzitásától...stb.


egyébként meg 1 óra bicaj az nagyon jó, de ha van időd folyamatosan növeld az időt...tv előtt mehet...:D


sztem le kell menjen...

2010. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Felülésekkel tényleg nem fog eltűnni a felesleg!!! Csak izmosabb lesz a hasad de azt lekell szálkásítani h látszanak a kockák! és hát h eltűnjön a zsír réteg!

A lábad meg ahogy az előttem szólók is írták h nem akasztod be a lábad! Mondjuk én simán 60° osan szoktam a lábaimat tartani semmi olyan ami lefogná a lábam és csak egy kicsi hajolok fel köbö. 45° de amúgy ha úgy csinálod h nem rakod le a hátad és nem is a térdedig felülsz! és csak így csinálod! akkor feszülésben van izom!! és így többet tudsz elérni!!!

2010. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!