Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki segítsen! (? )

Valaki segítsen! (? )

Figyelt kérdés

Most vettünk egy futógépet, és rá van ragasztva az oldalára, hogy mezitláb nem szabad rámenni. Ez most azt jelenti hogy mezitláb nem szabad futni vagy azt hogy az oldalára nem szabad rálépni? Valaki, akinek van otthon futógépe, az szokott mezitláb, esetleg zokniban futni, vagy mindig sportcipőben??

előre is köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 3. 20:02
 1/6 anonim válasza:
hát szerintem nem lehet nagy gond ha rámész mezitláb...de általában sportcipőben szoktak pl én még nem láttam konditeremben hogy cipő nélkül futnának.
2010. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy cipőben kell futni. Méghozzá futócipőben. Igaz, hogy a futógép valamennyire rugalmas, de mezítláb könnyen tönkre teheted az ízületeidet.
2010. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat... :)
2010. nov. 3. 20:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem az izületemet tette tönkre a futógép, hanem cafatokban jött le a bőr a talpamról, sőt a körmök is bevéreztek a lábujjaimon. Ez soha semmilyen más futásnál nem volt. Többféle véleményt olvastam a neten is erről: Többek szerint a futópad rugalmas, mások szerint keményebb, rosszabb, mint az aszfalt. Én az utóbbit tapasztaltam, de cáfoltak már meg a gyk-n is ebben. Minden esetre a mezítláb futás nekem nem tűnik jó ötletnek.
2010. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, ha mezítlábon futsz, csak meg kell hozzá edzeni a lábad. Próbál ki vmien küzdősportot, pl karate, vagy taekwondo, az a lényeg, hogy lehetőleg parkettán stb kemény felületen sokat mozogjatok mezítláb. Az első pár edzésen szét fogja szaggatni a bőröd, de egy idővel kifejlődik egy bőrkeményedésekből álló "védőréteg" és akkor már próbálkozhatsz a futópaddal. Csak edzeni, szoktatni kell a lábad. Az izületekről, meg csqak annyit, hogy meg kell tanulni mezítlábon futni. Pl. ne telitalppal fuss, és ne koppanjon a sarkad stb...
2010. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :):)
2010. nov. 5. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!