Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot javasoltok?

Milyen sportot javasoltok?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban nem tanítottak meg kifejezni az érzéseimet, hanem csak azokat elnyomni. Nem érezhettem haragot, se dühöt, mert azok nem létező érzelmek. Csak a boldogság és a nevetés. Folyamatosan hiteltelenítettek, sajnos meg se tudtam indokolni a dühömet és a kétségbeesettségemet, mert arra se tanítottak meg, hogy megfogalmazni tudjam ezeket. És ha megfogalmazni nem tudom, akkor nincs is. Semmi probléma. Teljes érzelmi elnyomás, mert ő képtelen kezelni bármiféle konfliktust vagy bárminemű érzelmet, ami rossz fényt vetne rá.

Azóta felnőttem, függetlenedtem és folyamatosan érzékelem, hogy ez mennyire negatívan hatott rám. Ez igazából az apám oldaláról jött, az anyám nem ilyen. Ez akkor kristályosodott ki, amikor elváltak. Azóta járok pszihológushoz és rengeteget fejlődtem ennek hála, illetve a párom is sokat segít és támogat ebben.

Viszont rengetegszer érzem, hogy ez az elnyomás kezd felszabadulni, de én ezt nem tudom kontrolálni kezelni. Már megengedem magamnak, hogy dühös legyek, nem próbálom bemagyarázni, hogy nem valós az amit érzek, de ilyenkor legszívesebben dobálóznék és bántanám az illetőt, aki miatt ezt érzem. Csakhogy végül nem teszem, mert nem vagyok rá képes, hogy valakit bántsak. Eddig párna repült testvérek között.

Szeretném ezt az érzést redukálni, nem szeretnék agresszív lenni, ha valami negatív történik velem. (Mondjuk ezek az érzések ritkák, inkább csak családi dolgokban. Ha elmegy az orrom előtt a villamos nem gondolok arra, hogy betörném az ablakát vagy "elbeszélgetnék" a villamosvezetővel)


Milyen sportot/sportokat tudnátok javasolni? Esetleg bármi más technika?

Nem szeretnék senkit bántani, sem azt érezni, hogy bántani tudnám.


Előre köszönöm a segítséget!


ma 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt a sportot válaszd, ami elérhető számodra közlekedési és anyagi szempontból, illetve amelyiket szívesen űznéd hosszútávon. A testépítésen át a focin keresztül az úszásig bármi tökéletes.
ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előtted még sok munka van, amit a sport legfeljebb majd kiegészít, de a nagyját már pszichológussal fogod végezni.


A küzdősportok nagyon jól megtanítják a gyerekeknek, hogy a küzdelemnek nem része, annak nem indoka a másik irányába érzett érzelem (nem is lehet része egy pillanatra sem!). Lehetek agresszív úgy, hogy ebben nincs semmi személyes érzelem. A másik felé irányított agresszió nem az érzelem kifejezéséről szól, nem annak az eszköze.


Viszont egy felnőtt indulatkezelési problémáit nem feltétlen oldja meg, és amíg neked az agresszió az érzelmeidhez kapcsolódik, addig időzített bomba is lennél egy küzdősportedzésen. Az nem "csoportterápia".


Amikor viszont eljutsz egyfajta önuralomig, akkor érdemes kipróbálni, mert ha megtapasztaltad, hogy az agresszió nem egyenlő a haraggal, a bosszúval, a csalódottsággal, az elégtétellel, akkor az egyébként mindennapi negatív szituációkat is máshogy fogod megélni.

ma 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A küzdősport eszembe jutott, de jelen még korainak tartanám.

Úszni szoktam járni, de sajnos nem annyira rendszeresen, mint kellene. Az elmúlt hónapokhoz képest viszont sokat mozgok, fokozatosan jobb lesz.


"Amikor viszont eljutsz egyfajta önuralomig, akkor érdemes kipróbálni, mert ha megtapasztaltad, hogy az agresszió nem egyenlő a haraggal, a bosszúval, a csalódottsággal, az elégtétellel, akkor az egyébként mindennapi negatív szituációkat is máshogy fogod megélni." Erre esetleg lenne tanácsod?

ma 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el kerékpározni és hozzá beszélj a pszihiátereddel.
ma 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!