Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 13 eves fiu...

Szerintetek egy 13 eves fiu szedhet feherjet? (100% whey protein) kb 170-175 cm,68kg

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
nem. megtiltom. én személyesen. bocsi
2010. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Tartanék most példabeszédet ennek károsságáról, de minek? Inkább elmondom, hogy miért is felesleges a fehérjepor vagy bármilyen táplálékkiegészítő fogyasztása számodra.

Sokan azt hiszik, hogyha nem fogják magukat napi egy-egy tonna rizs és csirkemellfilé diétára, nem esznek két-három óránként és nem tolnak emellett fehérjeport, akkor nem fognak fejlődni. Hadd szegezzem le, hogy önmagában mindez persze nem hülyeség. Csak nem mindegy, hogy kinek! A profi testépítőknek tényleg kell mindez, sőt, sokkal több is, és ha nem tartják be, leépülnek. Miért? Mert extrém és mondhatjuk, természetellenes izomtömeget kell megtartaniuk, és ennek bizony ez az ára. Viszont ha valaki csak fel akar szedni magára némi izmot, jól akar kinézni, erősödni akar kicsit, és nincsenek tényleg komoly szándékai a testépítéssel, akkor felesleges. Ehhez bőven elég sok húst, fehérjét enni, rendszeresen és rendesen táplálkozni, és edzeni. Azért, mert a vérprofiknak szükséges valami, értelmetlen dolog a kis csirkéknek is úgy gondolni, hogy szükség van rá. Nézz utána egy megfelelő edzéstervnek, állj neki ésszel edzeni, és szépen, néhány hónap után már határozott változást fogsz látni. Az étkezéseden gyakorlatilag úgy hagyhatod, ahogy most van, ha több fehérje kéne esetleg, úgyis ösztönösen megkívánnád!

2010. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 2. válasz félig-meddig hasznos.


Kérdésre válaszolva:

Szükség van-e rá?

Étrend függvénye. Tapasztalatból mondom, hogy a kezdők azért akarnak tápkieget szedni, mert büdös a meló! Sajnos ezt vettem észre! Nem a táplálékkiegészítőtől kell várni a csodát!


13évesen súlyzós edzést nem tartom a legjobbnak (de gondolom ehhez kell), én 14évesen kezdtem.


pl. Ha tömegelsz, akkor 135-140fehérjét kell bevinned naponta, ennek kb 40%-a lehet táplálék KIEGÉSZÍTŐ!! Szóval a maradék 60% (kb82-85g fehérje) meg kajából. Ehhez meg kell enned 30dkg csirkemellet, meg vagy 15dkg túrót.


Erről órákig tudnák mesélni, mit hogy, de felesleges.


Röviden: Lehet szedni persze, ez csak táplálék kiegészítő. Ha pl. a winstrol depot, deca durabol került volna szóba nem ezt mondanám, de fehérje mehet.


De egyébként ez a 100% whey jó lenne edzés után, mert gyors felszívódású. (tejsavó)

2010. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13 évesen csak tömjed még a sima háztartási kekszet magadba. Az is megteszi. Ráérsz még avval a fehérjével.
2010. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
19%

Ha új vesét szeretnél akkor csak tömjed magadba ezeket az izéket.

Egyik ismerősöm is tömte magát ilyenekkel, aztán most meg mindenféle baja van a veséjével.

Ha 20 évesen majd dialízisre akarsz járni 2-3naponként akkor hajrá. Nem kell semmi extra, változatosan kell kajálni, de úgyis észre fogod venni, amikor 2x szedsz magadnak.

2010. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyengébbek kedvéért a fehérje "káros" hatásairól:


"Esetleges mellékhatásai


Biztonság: a fehérje a négy makronutriens (fehérjék, szénhidrátok, zsírok és víz) egyike, mely nélkül az élet elképzelhetetlen. Ha nem visszük be rendszeresen a megfelelő mennyiséget belőle, nem csak az egészségünk károsodik, hanem életveszélyes hiányállapot (malnutricio) is kialakulhat. Ennek ellenére mégis meg kell említeni azt, hogy a nagy mennyiségű fehérje fogyasztásának egyes tudományos kutatások szerint lehetnek ha nem is káros, de kellemetlen mellékhatásai. A kivételesen nagy izomtömeg olyan mértékű fehérjefogyasztást kíván meg, ami már veszélyes lehet az emésztőrendszer, a máj és a vese működésére. Azt be kell látni, hogy a kivételes testalkat kivételes áldozatokat igényel."

2010. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szeretnem megjegyezni , hogy elottetek megkerdeztem tobb ismerosomet , 3an nagyobbak , 17-18 evesek azt mondtak nyugodtan , 1 baratom (szinten 13) szed feherjet , szulei orvosok , tehat nemigen hagynak h szedje ha ez karos lenne. utananeztem tobb oldalon is , nem kell oltogatni h mennyit lehet mikor kell , elolvastam mar v 40 oldalon.
2010. nov. 4. 01:41
 8/10 A kérdező kommentje:
es bocs , nem tettem hozza h tavaly februarban kezdtem kajakozni , az alapozo edzes (telen) kondi +futas , es itthon is vn kondigepem , futogepem. heti 3x legalabb kondizok , de ez foleg attol fugg h mennyi ido van a suli mellett erre.szal nem cok teljesen hulye nem gondolom h na akk feherjet szedek csakugy es izomagy leszek.
2010. nov. 4. 01:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a fehérjével van gond, hanem ennyi idősen még várni kéne szerintem a kondival. (ízületeidnek, csontjaidnak nem tesz még jót)
2010. nov. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
14 éves kor tilós kondizni, bár ez is az eröltetéstől és az ismétlés számtól függ. de ha rendesen erölteted és 4-6-8 as sorozatszámokat csinálsz, az már testépítés, nem fitness. Azt pedig iylen fiatalon nem szabad, lezáródnak a csontjaid és nem fejlődnek tovább. sportolni sportolj, de ne gépeken!!!
2010. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!