Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aikidó megtanít arra,...

Az aikidó megtanít arra, hogyan lehet lőfegyveres támadást elhárítani?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek a módszereik elméletben, de tudnának mit kezdeni egy késes vagy pisztolyos ellenséggel?
2010. nov. 1. 15:42
 1/8 anonim válasza:
Hát én mikor jártam gyakoroltunk ilyen kicsavarásos módszert,de hogy azt igazán alkalmazni tudd szerintem sok idő kell
2010. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Elkaphatod például foggal a töltényt. (Y)
2010. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért?Orosz mágnás vagy,hogy fegyveres támadástól kell tartanod?

Egyébként meg a leghülyébb fegyveres támadó is tudja szerintem,hogy ha már előveszi a pisztolyt,akkor végig ütő-rugó távon kívül marad,esélyt sem adva a próbálkozásokra.

A heti 2 aikidó meg kb annyit ér,mint egy laza tesitóra.Ha évekig jársz heti 5-6 alkalmat,akkor már lehet belőle valami.

2010. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon békés világban élnénk, ha csak az orosz mágnásokra támadnának fegyverrel.

A leghülyébb (és egyben leggyakoribb) fegyveres támadó az a piti bűnöző, aki a megélhetéséért támad rád, és reménykedik benne, hogy nem kell elsütnie a pisztolyát. Te magyar viszonyokban gondolkodsz, én nem.

A kérdésem pedig nem arra vonatkozott, hogy heti hány alkalommal érdemes aikidóra járni, hanem hogy tanít-e olyan technikára, amit eredményesen lehet lőfegyveres támadóval szemben használni.


Legközelebb kioktatás és félrebeszélés helyett próbálj a kérdésre válaszolni, köszönöm.

2010. nov. 1. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehetsz bármilyen mester ha messzeb vagy mint 2-3 méter lepuffant mielőtt bármit csinálhatnál.
2010. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én aikidó-ban még nem láttam pisztolytechnikát, az nem is tradicionális japán fegyver. Én rendőrségi és katonai alapú Ju Jitsu-ra (Nihon Tai Jitsu) járok, és nálunk már azért vannak ilyen lőfegyveres cuccok. Persze nem tudom, hogy egy civil embernek mi szüksége lenn ilyenre, főleg, hogy nem az USA-ban élünk, ahol csak bemész és megveszed. Az aikidó leginkább a filozófiára koncentrál, nem a harcra. A technikákban a mozdulatok szépségére és nem feltétlenül a hatékonyságra törekszik. Nem azt mondom, hogy nem lehet használni önvédelemre, de az Aikidóban nem pont az önvédelem a cél. Az inkább a művészet-ről mint harc-ról szól.
2010. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sublodarcu válasza:

"Az aikidó megtanít arra, hogyan lehet lőfegyveres támadást elhárítani?"


Nem, de a mátrix igen :D

2011. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
semmire se tanít meg
febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!