Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzések kombinálása a fogyáshoz?

Edzések kombinálása a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé sok súlyfelesleg van rajtam, kb 35kg 22 éves vagyok és lány.

Elkezdtem életmódot váltani. Csoportos edzèsekre járok, név szerint “alakformáló” és “zsírégető”.

Kalóriadeficitben vagyok.


1. kérdés:

azt olvadtam, hogy túlsúlyos emberek esetében az ideális testsúlyt szorozzam meg a kb 1,5g/ttkg-mal. Reális, ha így csinálom? Így kb napi 98g jön ki.


2. Kérdés

Az ilyen típusú 1 órás edzések után lenne értelme kardiózni? 30-35 percet. Első 5 perc lenne lépcsőzőgép, maradék 30 pedig séta futópadon.


Köszönöm előre a válaszokat!



júl. 26. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

"napi 98g jön ki"

Ez mi? Azt nem írtad.

"ilyen típusú 1 órás edzések után lenne értelme kardiózni?"

Sport szempontjából igen, ha tudsz regenerálódni. Fogyás szempontjából pedig csak a kalóriadeficit számít, ami elmondásod szerint megvan, úgyhogy innentől mindegy.

júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


Elvileg az ideális súlyhoz tartozó fehérjebevitellel kell számolni. Az nálam 65kg, tehát 65x1,5ttkg = 97,5

Ezt jo így? Mert azt olvastam, hogy ha jelenlegi súlyommal számolnék, akkor feleslegesen a zsírszöveteimet táplálnám.

júl. 26. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:

1) attol fugg mennyi a felesleg. Én azért 120-120 korul ettem 90 kilosan (55 kg idealis sulyhoz)

Azt nezd hogy ne legyen 30 energuaszazaleknal tobb a feherje. Tehat amennyi kcalt eszel/4.1*0.3


2) jó ötlet utána a kardio

júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2

Nagyon szépen köszönöm!

júl. 26. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!