Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aszfalton gyalogláshoz hozzá...

Aszfalton gyalogláshoz hozzá lehet szokni?

Figyelt kérdés
A telken mezítláb szoktam kertészkedni, max pár tüskét kell időnlént kibányászni, de 1-2 km aszfalton gyaloglás fájdalmas, de még egy nappal később is érzem a talpam.
jún. 30. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mezítláb? Arra figyelj, hogy az aszfalt ilyenkor brutálisan fel is tud melegedni, éget.
jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Épp most mesélte anyám, hogy volt egy ismerőse, aki egyszer nyári melegben mezitláb ment haza a strandról aszfalton, és csak otthon vette észre, hogy brutálisan megégett a talpa. Elment orvoshoz, de már nem tudtak rajta segíteni, sosem gyógyult meg, ezután hátralévő maradék életében nagyon nehezen tudott járni, de hamar meghalt meet ettől erősen depressziós lett, majd mindenféle fizikai bajai lettek a depressziótól.
jún. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja igen, csak a lényeg maradt le.

Mezítláb.

És a mostani kánikulához fontos adalék, hogy éjszaka, amikor már lehűlt.

.

Annyira durva "csipkés" a felülete, hogy vízhólyagot mart a talpamba.

jún. 30. 09:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az okot nem értem...

MIÉRT kell mezítláb gyalogolni aszfalton? Tuti nem tesz jót!

Vannak nagyon jó aszfaltos futó/gyalogló cipők, szerintem inkább vegyél egy olyat. Ha melege van a lábadnak, akkor akár egy túraszandált, én egy kb ilyenben 20 km-t gyaloglok aszfalton, és nem lesz baja a lábamnak:

[link]

jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi értelme mezítláb mászkálni. Vannak erre cipők,vagy hordhatsz szandált,tökmindegy,semmi előnyöd nem származik abból hogy szarrá vagdosod a talpad.
jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"MIÉRT kell mezítláb gyalogolni aszfalton?"

Mert jó érzés.

jún. 30. 22:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"de 1-2 km aszfalton gyaloglás fájdalmas, de még egy nappal később is érzem a talpam"

most fájdalmas, vagy jó érzés?

júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kertben öntözés közben szoktam rá, hogy mezítláb legyek.

.

Egy új érzést, vagyis érzéseket ad.

Szabadságérzést, valamint fizikailag is jó, mert masszíroz, a lábfej csontjai is természetesebben vannak, mint egy cipőbe szorítva.

(Főleg az én alapból is széles és bokasüllyedéses lábfejem.)


Ja meg kánikulában locsolva a lábamat is lelocsolva tök jól lehűt.


Most jutottam el addig, hogy az esti sétámon ne zavarjon, hogy mezítláb látnak olyan emberek, mint ti.


Először fájdalmas a füvön is járni, pláne a durva csipkés felszínű aszfalton, vagy murván.


Vagyis nem csak először, hanem addig, amíg nem szoksz hozá.

Már a kaszált füvön, a sima felszínű aszfalton, betonon jól esik a gyaloglás.

Főleg, ha napközben kánikula van, este meg már lehűl a levegő és a "talaj" is.

A murva, durva felszínű aszfalt az még kicsit fájdalmas, vízhólyagot harap több km-es távon.


Sajna rossz a térdem, pár km futás után megfájdul, de tervezem, hogy később kipróbálom a mezítlábas futást.

Más technikát igényel, és ha az ember nem a sarkára érkezik (hanem a talp első felén a talppárnára), akkor nem annyira terheli térdízületet.

Na ilyet cipővel nem lehet próbálni.

júl. 1. 11:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem aztán nem érdekel hogy ki hogyan mászkál az utcán,de tényleg nem hallottál még azokról a cipőkről amik konkrétan a te problémádra/igényeidre vannak kitálva? Nem tudom magyarul hogy hívják őket de biztos lesz it okosabb válaszoló aki segít.

Alapból a kérdést sem értem,azt kérdezed hozzá lehet e szokni? Írjuk hogy nem nagyon,mert szetvágja/dörzsöli/égeti a talpad,de csak azért is mondod tovább hogy miért jó. Értem hogy természetes talajon jó mezítláb lenni,hát betonon nem az. Ha már centis vastagságú kőkemény halott bőr lenne a talpadon,még akkor is kellemetlen lenne.

júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már találtam videókat mezítlábas futásról, ahol arról beszélnek, hogy a murván futás sem okoz semmilyen problémát.

Futás, és nem is csak gyaloglás.

Szóval megtaláltam a választ, hozzá lehet szokni, csak fontos a fokozatosság.

júl. 1. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!