Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele? Pontosabb...

Hogyan kezdjek bele? Pontosabban hogyan kezdjem újra?

Figyelt kérdés

Szeretnék javítani a fizikumomon. Sajnos az utóbbi években (4-5 év) meghíztam, előtte olyan 70kg körül voltam (179cm férfi vagyok) és sokat futottam is. Aztán sajnos egészségügyi okokból, idő hiányában is de lényeg hogy elmaradt a sport, és az étkezés is elfajult. Így eljutottam 100kg fölé, most épp 98 kg körül vagyok. Ellenben már úton egy lehetséges cukorbetegség is. Szóval mindenképpen változatni kell. Egy ideje annyit teszek viszont hogy eljárok sétálni heti párszor olyan 5-10 km távokat.

Hogyan tovább, mit javasoltok? Futáshoz nem nagyon érzem az erőt most, meg az biztos hogy 100m után nem bírnám. Milyen mozgásformát válasszak? Illetve étkezés terén is szükség lenne változtatásra, de az sem megy könnyebben, sajnos túl nagy a vágy a túlevésre, édességekre stb.



jún. 28. 21:21
 1/3 anonim válasza:

Én bicikliznék a helyedben. Talán ez a mozgásforma kíméli legjobban a térdeidet. Én szerintem úgy kezdeném, hogy ahova csak tudnék, és lehetséges, biciklivel mennék. Ha ez már könnyebben megy, akkor kipróbálnék egy hosszabb távot. Vagy ha esetleg van szobabiciklid, vagy beruháznál egybe, az is szuper lehet, bár én sokkal jobban preferálom a szabadban mozgást (ott pl nem fogsz elkezdeni közben telefonozni, csak a biciklizésre tudsz koncentrálni)

Itt a hangsúly szerintem a rendszerességen van. Heti 3-4, akár 5 nap mozogj valamit. Ha ez “csak” egy fél órás plusz séta, akkor annyi, ha “csak” 5 km tekerés, akkor meg annyi. A lényeg majd a fejlődésen lesz. Esetleg ha pl. Pesten laksz, menj fel néha a Gellért-hegyre, vagy indulj el a Normafára busszal, és szállj le picivel hamarabb, és sétálj fel oda. Vagy ha mész valahova, szállj le egy megállóval hamarabb, és annyival is többet tettél az egészségedért. Nekem ezek segítettek, én november óta 14 kg-t fogytam (21 éves vagyok, 85-ről 71-re/172 cm) Ha lenne még valamilyen kérdésed, keress privátban. Remélem tudtam segíteni, és hajrá!!

jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A túlevésnek és édessegsovargasnak meg kell keresni a lelki okat. Lehet stressz, trauma unalom stb.

Sporotlni bármit akit imádsz és szivesen csinálod. Addig keresd a sportot amig nem talalsz olyat amit nem teher hanem elvezet csinalni. Nekem ez pl az uszas es 5 ev eletmodvaltas utan talaltam ra.

Kajaban pedig okostanyer alapjan egyel es portion control

jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

- Jó úton jársz!

Ha felismerted a problémát és a napi 10-15km távot rendszeresen legyalogold tényleg, az már a kezdetnek elég is! Innen a távot a naponta 15-20km-ha fel tudod vinni és a heti 4-5 napot is tudod esetleg tartani, és ha lehet a 10-15-20 km/napba, kis kocogást is be,be, iktatni, már elvben nyert ügyed van.

Ha még 3-5kg lejön akkor a naponta 10-15 20 perc kis hasizom gyakorlat.... És ha teheted esetleg kerékpározás, és úszást is iktassál be. Valamint ne drasztikusan,sokat hanem rendszeresen ami kényelmes nem megerőltető, viszont kitartást igénylő mozgást építs bele ezen fogyókúrás sport tevékenységbe. Amint pár kiló lejön, könnyebb lesz majd a napi adagok emelése és fokozottabb lesz a súlycsökkenés is! Valamint az étkezésre is figyelj oda!E tekintetben pedig kitartás és a dietetikus szakvéleményének a betartása ajánlott! Nagy lemondás és kitartás kell a fogyáshoz! De megéri! (Sajnos magamról is tudom.... ) Én is ,,ebben a cipőben járok"! :-) Sok sikert és kitartást a fogyókúrádhoz!

tegnapelőtt 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!