Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gumiszallaggal van értelme...

Gumiszallaggal van értelme edzeni? Ha igen hogyan használjam és mit erősít?

Figyelt kérdés
jún. 22. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Izomépítés szempontjából nincs értelme. A gumiszalag egy gyógytornás eszköz, tehát fizioterápiás gyakorlatokra való. Izmosodni nem lehet gumiszalagos maszatolástól. Bárcsak lehetne. Izomépítéshez rohadt kemény munka, progresszív túlterhelés, nagy munkasúly, nagy intenzitás szükséges hosszú éveken keresztül.
jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Első ezt úgy írod mintha egyféle erősségű gumiszalag létezne,és mintha mindenkinek a testépítő fizikum lenne a végcél

Mondjuk az biztos hogy sokkal jobb és hatékonyabb normális súlyokkal(főleg gépekkel,ha kondi szóba jöhet) edzeni,mint szalagokkal bohóckodni sokszor annyi időt sokkal kevesebb eredményért

jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

"mintha egyféle erősségű gumiszalag létezne"

Nyilván nem, de ahogy az okoskodó kommented későbbi mondataidban te is elismered, gumiszalagos játszadozással a progresszív túlterhelést hosszútávon biztosítani értelmezhetetlen.

"mintha mindenkinek a testépítő fizikum lenne a végcél"

A kérdés a Testépítés kategóriából lett áthelyezve.

jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a bicepszem nőt 1cm amióta használom. Az egyik végét a talpamba akasztom és úgy bicepzecek fekve az ágyon
jún. 22. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

1 centi értelemezhetetlen, de az első hónapokban a legnagyobb hülyeségektől is lehet izmosodni valamennyire, aztán ha nincs progresszív túlterhelés, bukás közeli intenzitás, elegendő volumen, elegendő kalória/fehérje, akkor egy 1 milli izmosodás sem lesz.

Teszteld le magadon, ha vannak felesleges éveid. Eddz mondjuk 5 évig csak gumiszalaggal, aztán hagyd abba ezt az ökörséget, és eddz 5 évig konditeremben. Az első fél évben többet fogsz izmosodni, mint gumiszalagos maszatolással 5 év alatt.

jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ja nem okoskodósnak szántam,csak te meg a másik végleten vagy,ez a csak a terem,csak a nagy súly,másba bele se kezdj mert semmi értelme,egy kezdőnek szerintem ugyanolyan rossz felfogás mint a kérdező ragaszkodása a gumiszalaghoz.

Rengeteg fele sporttól lehet valamennyire izmosodni,ha belelendül és többet akar akkor úgyis elkezd rendesen edzeni,lényeg hogy kezdje el.

De itt teljesen egyetértek veled,a gumiszalag tényleg inkább időpazarlás

jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

"csak a terem,csak a nagy súly,másba bele se kezdj mert semmi értelme"

Ilyet soha nem mondanék, mert baromság. Mikor írtam ilyet? Kivel azonosítasz egy anonim oldalon? Ne tulajdoníts nekem olyan mondatokat, amiket nem én írtam, mert következményei lesznek.

Még egyszer: ez a kérdés a Testépítés kategóriából lett áthelyezve, tehát a kérdezőnek célzottan izomépítési ambíciói vannak, amire az általa írt 4. komment is ráerősít. Ha valakinek célzottan izomépítési ambíciói vannak, annak nyilván súlyzós edzést ajánlok, nem boxot, vagy focit, vagy kerékpározást, pláne nem gumiszalagozást. Ha valakinek nincsenek célzottan izomépítési ambíciói, annak nyilván ajánlom a boxot, vagy focit, vagy kerékpározást, vagy bármi egyéb sportágat.

"Rengeteg fele sporttól lehet valamennyire izmosodni"

Ahogy írod: valamennyire. Aki viszont nem valamennyire akar izmosodni, hanem rendesen, annak a súlyzós edzés az út.

jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Következményei lesznek,az anonim oldalon? Oks..Nem rossz értelemben,de a stílusodat könnyű felismerni.

De köszi így már világosabb,én értettem félre a válaszaidat,bocsánat nem okoskodok tovább és nem ellenségeskedni akartam

jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!