Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy küzdősportoló lány képes...

Egy küzdősportoló lány képes lehet a puszta kezével meggyilkolni egy átlagos fiút?

Figyelt kérdés

jún. 8. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze,én is ki tudok ütni egy kétajtós szekrény felépítésű embert ha jól találom el és elfelejt/nem tud védekezni.

De sokan nagyon túlértékelik a küzdősportok valódi hatékonyságát.

Tényleg nagy súly/erő különbségnél már a legtöbb technika szinte semmit nem ér,bár egy átlag fiú egy edzett lány ellen még nem az a szint.

A kérdésre válaszolva: simán,bár szerintem lábbal nagyobb esély van rá mint kézzel,hacsak nem megfojtja

jún. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%
11#: Lábbal is lehet fojtani.
jún. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Egy kicsit a kérdés önmaga anomáliája.

Ahol kiemeljük, hogy valaki küzdősportoló, ott mindegy, hogy fiú vagy lány, a szellemiséget el kell sajátítani; az önfegyelmet, a technika használhatóságát, annak veszélyeit és a korlátokat.

Másképp megközelítve, aki küzdősportoló, pontosan tudja, mik azok a technikák, amik emberi életre veszélyesek és fel tudja mérni, hogy milyen veszélyhelyzetnél mit "szabad" használni. Tehát eleve nem fog egy "átlagos fiún" halálos technikát - maximum közvetlen életveszély esetén.

Szóval egy KÜZDŐSPORTOLÓNAK a képessége megvan, hogy emberi életet oltson ki, de a korlátok miatt nem fogja ezt megtenni. Ha megteszi ezt nem közvetlen életveszély esetén, akkor méltatlan a küzdősportoló titulushoz.

jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

"nagy súly/erő különbségnél már a legtöbb technika szinte semmit nem ér"

Ez nem mindig igaz. Rohadt sok kivétel bizonyította már, hogy egy küzdősportoló egy nála jóval nagyobb ellenfélt is képez legyőzni, ha az nem rutinos bunyós. Ha tudsz harcolni és van tököd, akkor nagy súlykülönbségeket át lehet hidalni. Láttam már 100 kilós erőemelőt vérző orral feküdni egy híres pesti szórakozóhely padlóján, mert beugatott egy 65 kilós boxolónak, de tény, hogy én is hiába judózok húsz éve, ha megtámadna egy mázsa fölötti suttyó, biztos nem kezdenék el testharcolni vele, hanem önvédelemből lefújnám gázsprayvel, aztán odébbállnék.

"sokan nagyon túlértékelik a küzdősportok valódi hatékonyságát"

Ebben viszont igazad van. Ma már nem az a világ van, hogy következmények nélkül lehet verekedni a nyílt utcán. Ma már egy pofonért évekig járkálhatsz bíróságra. Akinek nincs vesztenivalója, az megtehet bármit, de én például egy nemzetközi cég középvezetőjeként, férjként, családapaként nem tehetem meg, hogy a buszmegállóban fightoljak tíz kamera előtt. Ráadásul Magyarország nem Kenya, szóval a legtöbben simán le tudják élni úgy az életüket, hogy nem kell sparringolniuk az aluljáróban. Abba meg bele se menjünk, hogy az 1 VS 1 konfliktusok a legritkábbak. Sajnos a balhék zömében nem egyedül van a támadó, hanem a spanjaival, és legalább egyiküknek a zsebében van valami turpisság (kés, boxer, vipera, sokkoló, stb.), ilyenkor pedig nem sokat ér a küzdősport.

jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Nem kell küzdősportolónak lenni hozzá. Vannak az emberi testen olyan pontok, amelyeket akár gyengébben megütve vagy éppen rosszkor eltalálva eszméletvesztést vagy akár halált is lehet okozni. Persze egy küzdősportoló ezeket jobban ismerheti, az erejét, mozdulatait is jobban tudja koncentrálni, így neki nagyobb esélye van rá. De nem azért mert lány vagy mert kisebb, gyengébb, fiatalabb, stb.
jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%
Hát, én kislány korom óta küzdősportolok, de egy fiú ellen azért nem vállalkoznék! Egy lány csak nagyon komoly erőedzés árán lehet erősebb egy fiúnál, és akkor még ott van a nagy puha mellem, a lágy női alhasam, amibe egyetlen jobbhorog elég, hogy kiterítsen egy csajt.
jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16, nem ez a jó küzdősportoló hozzáállás. Nem azt mondom, hogy veresd agyon magad, de én örülök, ha egy tapasztaltabb/erősebb csapattársammal küzdhetek lányként. Lehet, hogy általában vesztek, de ha csak a saját kor/súlycsoportommal, lányokkal küzdenék semmivel se lennék jobb náluk.
jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!