Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Debreceni személyi edzők!...

Debreceni személyi edzők! Valaki segítene egy elkeseredett lánynak?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy elég sokat foglalkozok az alakommal.Tornázok,diétázok,de mégsem csinálok valamit helyesen,mert nem vagyok elégedett magammal.A combom és a fenekem túl hájas és puhány.Már pszichológushoz járok,mert egyszerűen nem tudom magam elfogadni.Segítséget szeretnék kérni!Olyan személyi edzőt keresek,aki nem a pénzért(vagy csak jelképes összegért),hanem kihívásból,vagy csak pusztán segíteni akarásból összeállítana nekem egy edzéstervet illetve étrendet.Mert sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak a saját edzőt,de ígérem,mindent be fogok tartani csak csináljon belőlem bombanőt valaki!Nem vagyok reménytelen,elhízott,lusta disznó!Ha kell küldök képet priviben,de csak,ha tényleg segítenél!Köszi
2010. okt. 28. 22:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy most milyen edzést végzel, és milyen az étrended? (egyébként így első olvasásra szerintem az a baj, hogy kevés a fehérje az étrendben, és sok a szénhidrát és a zsír)
2010. okt. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Természetben is lehet fizetni ;)



Amúgy bemész egy terembe, mindenhol vannak teremedzők, akik ingyen adnak tanácsot.

2010. okt. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 bénabéla11 ***** válasza:

pszichológushoz?

inkább költsd azt a pénz megefelő minőségű kajára...


azonnal felejtsd el a pszichológust...


elég vagy te is ahhoz hogy rendbe hozd magad....nem kell vagyonokat fizetni egy arcnaka aki csak hallgat...

2010. okt. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A pszichológus ingyenes.Nos az edzéseim:vasárnap,hétfőn és kedden itthon tornázom 45 percet.Szerdán és csütörtökön 1 óra aerobic,illetve még csütörtök este 1 óra tánc.Péntek és szombat szabad.De most a héten szinte semmit nem csináltam,mert nem volt elég energiám.

Mindemellett reggeli zöldség,virslivel vagy tojással,sajt, tej.Tízórai gyümölcs.Ebéd pedig ami éppen van.Kenyeret,rizset,tésztát krumplit egyáltalán nem eszek.Általában vmilyen csirekhúst párolt zöldséggel.És sajnos mostanában rászoktam az olajos magvakra,amiből elég sokat szoktam enni,de egyszerűen nem tudom megállni,pedig van akaraterőm.Mandulát,földimogyoró,vagy szotyit eszek.És napi 2-3 cappuccino.Mellé még 2-3 liter folyadék,ami általában víz és üres zöldtea.Nyáron futni is jártam,és akkor jobb formában voltam,de most nem tudok menni.Ja és 3 óra után semmit sem eszem.MAx egy cappucino.

A természetbeni fizetést pedig másra bízom.

2010. okt. 29. 07:47
 5/29 anonim ***** válasza:

az étrended sztem nagyjából rendben van,talán a tejet elhagyhatnád.a cappuccinó pedig gondolom cukorral készült,ezt is el kéne felejteni.és a mi a lényeg,hogy a 3 óra után nem eszem típusú baromságokat verd ki a fejedből! ezzel csak azt éred el,hogy lelassul az anyagcseréd,és lassabban fogysz.nyugodtan egyél egész nap,2-3 óránként és egyszerre mindig csak keveset.lefekvés előtt viszon 2-3 órával már ne egyél.

mozgásból szerintem heti 3x-4x fél óra intenzív kardió edzés elég lesz.

2010. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

"reggeli zöldség,virslivel vagy tojással, sajt, tej"

Reggeli legyen inkább zabpehely+fehérjeturmix vagy zabpehely+tojásfehérje.

"Tízórai gyümölcs"

Nem jók a gyümölcsök a fruktóz tartalmuk miatt. Legyen inkább csirkemell+barna rizs+zöldség.

"Ebéd pedig ami éppen van."

Ez is legyen inkább mindig csirkemell és barna rizs + zöldség.


Az étrendedet átolvasva, szerintem ez lesz a probléma, mivel eddig alig ettél szénhidrátot, belassult az anyagcseréd. Az, hogy 3 után nem eszel az egy baromság. Semmire nem mész vele, csak arra, amit már írtam, hogy belassul az anyagcseréd. Még lefekvés előtt is ehetsz, de már csak fehérjét (pl. turmix vagy sovány túró)


Szóval felejtsd el azt, hogy 3 után már nem eszel, azután rakj be csirkemell + barna rizs + zöldségeket (kb. 2-3 óránként, 1 nap legyen 6-7 étkezés). Az utolsó étkezés meg legyen sovány túró. Úgy oszd el, hogy 2g/tskg fehérje legyen, 1,5g/tskg szénhidrát, és 1g/tskg telítetlen zsír mehet. A telítetlen zsír főleg földimogyoróból álljon. Cappuccinót felejtsd el, ha édesítőszerrel csinálod akkor maradhat. És a virslit, sajtot, tejet is elfelejtheted. Sok sikert!

2010. okt. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.A cappuccinoba nem szoktam tenni sem édesítőt,sem pedig cukrot.Sajnos alapból van benne cukor.De ha teljesen megvonom magamtól,akkor szédülök.És igazából nem a súlyommal van a baj,hanem azzal,hogy ha egy picit is többet eszem,vagy kihagyok néhány edzést,akkor rögtön meglátszik.Kilókban is,de főleg centiben.A három óra utáni evésre félek visszaállni,mert félek,hogy rögtön meglátszana.Inkább keményebben kellene edzenem,vagy nem tudom.
2010. okt. 29. 13:03
 8/29 anonim ***** válasza:
Amilyen étrendet felvázoltam mennyiségekben az 1200-1300 kalória. Nehogy már annyitól elhízzál. Egyébként azért nem sikerült eddig se lefogynod, mert szinte 0 szénhidráton vagy és mert nem eszel 3 után.
2010. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

nem vagyok személyi edző, de mivel érdekel ez a téma, olvastam pár dolgot, leírom a véleményem.


először is kalóriaszükséglet kalkulátor:

[link]


kalóriatáblázat:

[link]


na mármost, ha már tudod mennyi tápanyagot kell bevinned az egy jó kiindulópont.

a rizst én azért nem hagynám el, mert igazán jó energiaforrás és azért szénhidrát is kell, hogy legyen energiád-erőd, persze mértékkel.

reggelire zabpelyhes étkezés valamivel szintén jó lenne, mert a zabpehely is jó, a sajt mondjuk eléggé zsíros, bár kétlem, hogy olyan nagy adagokat ennél belőle.

én a reggelin annyit változtatnék, hogy tojásnak csak a fehérjéje -sárgáját megeszi a család többi része :D- kevés olajban, és zabpehely tejjel. az ebéd párolt hú zöldség ilyesmik, teljesen jó. gyümölcs is nyilván mehet.

olajos magvakban vannak növényi zsírok amik hasznosak, de azért a mennyiségre oda kellene figyelned, mert az energiatartalma 71%-a zsír!!!!

én azért délután is ennék 3 után valamit, valami minimálisat, mondjuk olyan 6-7 óra felé túrót, hogy legyen fehérjebevitel.

a bevitt tápanyagot meg 4 részre osztanám el, vagy akár többre. reggeli-tízórai-ebéd-vacsora(túró)

ha kevesebbet viszel be mint amennyit felhasználsz akkor fogysz.

képet persze küldhetsz önszorgalomból :))

remélem segítettem valamit...

23f

2010. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Hasznosak voltak a válaszok.Most egyenlőre annyiban változtatok,hogy reggelire eszek egy kis zabpelyhet,vagy zabkorpát,és délután olyan 4-5 óra körül 2-3 falat valamit,ami nem hízlal,túró,vagy natúr joghurt.Nem fogyni szeretnék,csak nem akarok hízni,csak formásodni,izmosodni,szálkásodni.Remélem sikerül.
2010. nov. 1. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!