Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen intervallumokkal...

Milyen intervallumokkal edzek, mennyi pihenő kell?

Figyelt kérdés
Már sokat olvastam a HIIT-ről, de még vannak bennem meg nem válaszolt kérdések. Nem tudom, hogy hány intervallumot kell/lehet csinálni, illetve, hogy milyen időközök legyenek. Kezdő vagyok, két hónapon keresztül futni jártam (heti 3x), most az idő és egyéb ok miatt szobabiciklizek. Úgy érzem, most már megértem intervallum edzésre. Kipróbáltam egy perces váltást ötször, ami azt hiszem még nem túl megfelelő nekem, az utolsó kettőnél lelassulok bármennyire is erőlködöm. Egy kezdőnek, hogy lenne ideális ezt végezni? Olvastam, hogy örök életre nem lehet beiktatni, kell szünetet is tartani 4-6 hét után, de ez mennyi legyen? 1 hét? Illetve ezen pihenő alatt az aerob edzést is pihentetni kell? Célom a fogyás. Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 27. 22:05
 1/2 anonim válasza:
Üdv!Nos először annyi intervallumal edz amennyivel tudod csinálni én személy szerint a 30 mp be hiszek mert annyi idő bőven elég hogy kipihend magad amúgy ha nem bírod 30mp és 60 mp között
2010. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Aquir ***** válasza:
Annyi ideig pihenj, ameddig vissza nem álla a légzésütemed normálisra, azaz már nem kapkodod a levegőt egyáltalán.
2010. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!